Bursa Ozon Tedavi Merkezi 2023 Fiyatları

Ozon Tedavisi

Ozon tedavisi, üç oksijen atomlu ozonun insan vücuduna uygulanması ile gerçekleştirilir. Tedavinin hekim kontrolünde tetkik ve değerlendirme sonucunda uygun görülen doz ve seans sayısında yapılması gerekmektedir.

 

 

 

Ozon Tedavisinin Faydaları

Bu tedavi bağışıklık sistemini güçlendirmek, yaşam kalitesini arttırmak, kalp ve damar sistemi rahatsızlıkların oluşmasını engellemek, mevcut tedavilere destek olmak, ağrıları azaltmak, vücudun dinçleşmesi ve yenilenmesi için kullanılır. Birçok patolojik durumu iyileştirmede yardımcı olduğu da görülmüştür. Dezenfeksiyon ve antimikrobik özelliği ile bakteri, virüs ve mantarları öldürür. Doku ve hücrelerin, oksijeni etkili şekilde almasını, yenilenmesini sağlar ve ağrı kesici özellik gösterir.  Damar duvarındaki tıkaçların çözülmesini sağlayarak kan dolaşımını düzenler.

Ozon Tedavisi kalp ve damar hastalıklarında, şeker hastalığında ve diğer birçok akut ve kronik hastalıkta yaygın olarak kullanılan faydalı, tamamlayıcı, bütüncül ve destekleyici bir  medikal destek tedavisidir.

ozon terapi bursa nilüferOzon Tedavisi Hangi Hastalıkların Tedavisinde Kullanılır?

Ozon tedavisi birçok hastalığın tedavisinde kullanılır. Yapılan bu tedavi bazen hastalığa çözüm olurken, bazen de diğer tedavilere destek amaçlıdır.

  • Diyabet (Şeker Hastalığı)
  • Kronik yorgunluk sendromu ve stres (Yönetici Hastalığı)
  • Cilt Tedavisi ve Yenilenmesi
  • KOAH (Kronik bronşit)
  • Migren, Diz, omuz gibi eklem kireçlenmeleri
  • Ellerde ve Ayaklardaki Dolaşım Bozuklukları
  • Fibromiyalji ve Alerjik Hastalıklar başta olmak üzere birçok hastalıkta ozon tedavisi iyileştirici rol üstlenebilmektedir.

Ozon tedavisinin hangi hastalıkların tedavisinde kullanıldığını ozon tedavisi ile ilgili yazımızda detaylı olarak yer almaktadır, okuyabilirsiniz.

Ozon Tedavisinde Kullanılan Yöntemler

Major Otohemoterapi:  Kişinin kanı özel, steril bir şişeye alınır. Daha sonrasında uygun dozda medikal ozon gazı ile harmanlanır ve hastaya aynı damar yolundan ozonlanmış kan geri verilir. Ozon tedavileri arasında en çok uygulanan tedavi yöntemidir.

Minör Otohemoterapi:  Hastanın damarından alınan kan ozon ile karıştırılarak enjeksiyon ile kas içine uygulanmasıdır.

Torbalama metodu: Vücudun bir bölgesine özel bir torba yardımı ile medikal ozon gazı uygulamasıdır.

Kas Eklem içi ve çevresine uygulama: Genellik ile kireçlenme olan bölgelere uygulanır. Kireçlenmiş eklemin içine ya da çevresine ozon gazının uygulanmasıdır.

Transdermal ozonterapi: Ozon saunası olarak bilinir. Bir buhar kabini içine gaz vererek, tüm ciltten emiliminin sağlanması şeklinde yapılır.

 

Bursa Ozon Tedavi Merkezi

Bursa Ozon Tedavi Merkezi’nde, Op. Dr. Yunus Keser YILMAZ yönetiminde hastalara ozon tedavisi uygulanır. Uygulanan bu tedavi neticesinde tüm hastalarımız kliniğimizden mutlu bir şekilde ayrılmıştır. Kliniğimiz Bursa Nilüfer Odunluk mahallesinde haftanın 6 günü saat 08:30 ile 18:00 arasından hizmet vermektedir. Kliniğimiz ile iletişim kurduğunuzda ilgili asistanımız sizlere yardımcı olmaktadır. Telefon ve sosyal medya kanallarını kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram hesaplarımızı takip etmek için tıklayınız: @dryunuskeser, @naturalklinikbursa ve @ozon.tedavisi

Ozon Tedavisini Sigorta Karşılar mı?

Sağlık hizmeti almak isteyen birçok kişinin kliniğimize “SSK geçerli mi”, “Sigorta karşılıyor mu”, “SGK var mı”, “Sigorta anlaşmanız var mı” gibi sorular sormaktadır. Bu tür tedavileri uygulayan tüm özel sağlık hizmeti veren kurumlarda ozon tedavisini sigorta karşılamamaktadır. İnternette yer alan aldatıcı reklamlar, yazılar ve web siteleri maalesef ki birçok mağduriyetleri de doğurmaktadır.

Ozon Tedavisi Fiyatları

Tedavinin fiyatı, hastanın muayene sonunda hekimin uygun göreceği yönteme, seans sayısına ve tedavi dozuna göre değişken olacaktır. En net fiyat değerlendirme neticesinde çıkan plan dahilinde belli olacaktır. Tavsiye edilen seans sayısı haftada 2-3 seans olabileceği gibi toplam da 10-12 seans önerilmekle birlikte seans ücretlerinin de tedavi olunacak zamanda güncel olarak öğrenilmesi en sağlıklısı olacaktır.

Bursa’da ozon tedavisi için Op. Dr. Yunus Keser YILMAZ yönetimindeki Bursa Ozon Tedavi Merkezi’nden randevu alabilirsiniz.

İletişim: 0224 249 44 41 ya da 0541 207 22 95 numaralı klinik hattımızı aradığınızda klinik asistanlarımız size yardımcı olacaktır.

Hasta Memnuniyeti Bizler İçin En Önemli Husustur

 

MÜKEMMEL
'da 5 inceleme
Gltn T.
Gltn T.
20/11/2022
Bursa ozon tedavisinde güvenle tercih edebileceğiniz bir yer. Doktor Yunus beye ilgisi ve bilgilendirmesi için teşekkürlerimi iletiyorum. Seansların düzenli takibi önemli
Murat.terlemez@yesim.com 103252
Murat.terlemez@yesim.com 103252
15/10/2022
Detesk amaçlı sürekli geliyorum tüm hikayenizi dinleyerek tam bir tamamlayıcı ve önleyici tedavi uyguluyor Yunus bey ,teşekkür ediyorum ve tavsiye ediyorum .
Ercan Deniz
Ercan Deniz
14/10/2022
Ozon tedavisinde en iyi yer diyebilirim, 6 seansla başladık bakalım, hayırlısı. Çalışma programınıza göre günleri değerlendirip randevu planı yapılıyor ve tavsiyelerde de bulunuyor doktor bey.
Expert Coder
Expert Coder
21/07/2022
Birçok hastalığı belki de başlamadan bitiren, rahatlatan güzel terapi. Klinik güzel ve temiz
Musa BAYRAM
Musa BAYRAM
20/11/2020
Yorgunluk, halsizlik ve kas eklem ağrıları şikayetiyle tavsiye üzerine Dr. Yunus Keser Yılmaz beye muayene oldum. Kendisi bana ozon tedavisi ve diğer uzmanlık alanlarında tedavi uyguladı kısa süre içerisinde kendimi eskisinden daha iyi hissetmeye başladım. Doktor Yunus bey ve ekibine çok teşekkür ederim