randevu

HACAMAT NE ZAMAN YAPILIR?

 

Herhangi bir rahatsızlık yoksa, sağlığı korumak, detoks yada sünnet maksadıyla yaptırılacaksa, hacamat tedavisinden maksimum fayda elde etmek açısından tavsiye edilen mevsim, ay ve hafta günlerine riayet etmek önemlidir. Hicri takvime göre dolunaya kadar genelde insanın toplama, biriktirme dönemi olur. Dolunaydan sonra ise bırakma dönemi başlıyor.

 

Hacamat, mevsim olarak ilkbahar ve sonbaharda, ay günleri olarak hicri ayın 14 – 28 arasındaki günlerde ( hicri 15, 17, 19, 21, 23, 25, 27 gibi.) yaptırılması uygun olur.

 

Ancak, Hacamat tedavisi herhangi bir rahatsızlık için tedavi maksatlı yaptırılacak ise zaruret olması açısından mevsim veya ay günlerine bakılmaksızın en kısa zamanda yapılması gerekir.

Yılda 2 ila 4 defa hacamat yaptırmak uygundur. Herhangi bir hastalığı olmayan sağlıklı kişilerde  mevsim değişikliklerinde 2 defa hacamat yaptırmalıdır.

 

 

Hacamat uygulamalarının bir çok yapılma nedenleri bulunmaktadır. Sağlıklı insanlara uygulanabildiği gibi herhangi bir rahatsızlığı olan insanlarda sağlık bakanlığının izni olan tıp doktorlarına yaptırılabilir.

HACAMAT NE ZAMAN YAPILIR?

UZMANIMIZA SORUN
ARA