randevu

HACAMAT / KUPA TEDAVİSİ NEDİR?

 

Antik Yunan, Çin yazıtlarında, Mezopotamya ve eski Mısırda, hastalıkları tedavi etmede Kupa tedavisi kullanıldığı gösterilmiştir. Hacamat Kupa terapisi 5000 yıllık iyileştirme sanatı olarak tanımlanır.

Bursa Hacamat Tedavisi

 

Kan alınmadan yapılan kupa uygulama şekline Kuru Kupakan alınarak yapılan kupa uygulama şekli Yaş Kupa (Hacamat) tedavisi olarak bilinir. Hacamat ve Kupa tedavisi Tıbbi olarak gerekli görülürse ayın ve mevsimin her döneminde yapılabilir. Ancak normal şartlarda Hacamat tedavisi ayın ve günlerin belirli dönemlerinde yapılması etkisinin sağlanması açısından önemlidir. Kuru Kupa tedavisi Hacamat tedavisinin etkinliğinin potansiyalize edilmesinde önemli etkisi bulunmaktadır.

Hacamat terapisi ile immün sistem uyarılarak interferon gibi bağışıklık yanıt ürünlerinin düzeylerinin arttığı gösterilmiştir. Hacamat, hastalıklardan korunmanın ve sağlıklı yaşamanın önemli bir tedavi yoludur. Düzenli aralıklarla yapılan tarama hacamatı tedavisi ile kronik hastalıklardan korunmamız mümkündür.

 

Hacamat tedavisi sonrası iştah düzelir,  baş dönmesi azalır, uykuyu düzelir,  vücut içindeki rahatsız edici maddeleri vücut yüzeyine taşır ve aşırı sıvı birikimini  önler. Hacamat zayıf mideyi güçlendirir, menstrüel kanamayı düzenler, ateşi titremeleri giderir, sıkıntıları azaltır ve kişide doğal huzuru sağlar.

 

 

Hacamat, deri altında birikmiş, vücutta hastalıklara neden olan zararlı toksinlerin vakumlanarak dışarı alınmasını sağlayarak metabolik süreçleri düzenler. Çevremizdeki her türlü kimyasallar, gıda katkı ve koruyucu maddeleri, atılamayan ilaç birikintileri, gıdalardaki hormonlardan vücudu arındırır. Çevremizde ve soluduğumuz havadaki ağır metaller, hava ve su kirliliği,  allerjenler, kanserojenler, kanın akışkanlığını bozan, kolesterol, iltihabi kalıntılar vb. gibi ağır metaller vücuttan uzaklaştırılır.

 

Hastalıklardan korunmak ve sağlıklı yaşam için uzman doktor eşliğinde TIBBİ HACAMAT ve SÜLÜK TEDAVİSİ yaptırın.

HACAMAT / KUPA TEDAVİSİ NEDİR?

UZMANIMIZA SORUN
العربيةEnglishРусскийTürkçe
ARA