randevu

ŞEKER HASTALIĞI TEDAVİSİ

 

Ömür boyu şeker hastalığı ilacı kullanmak zorunda değilsiniz. İyi bir diyabet kontrolü doğru beslenmeye dayalı bir yaşam modeli ile tedavi edilebilmektedir. Şeker hastalığının kötü sonuçlarından korunmak için Şeker Hastalığı mutlaka tedavi edilmelidir. Kişinin önlenebilir risk faktörlerini düzeltilmesinin yanı sıra uygulanacak etkili ve doğru tedaviler ile şeker hastalığını tedavi ederek kontrol altına almak mümkündür.

Şeker Hastalığı her yaşta görülebilen kandaki glukoz (şeker) miktarının normalin üzerinde seyretmesiyle görülür. Şeker Hastalığı, bütün vücut sistemini etkileyebilecek bir hastalık olmakla birlikte, bu hastalığa sahip kişilerin vücudundaki insülin oranı olması gereken seviyede üretilemez ya da kullanılamaz. Kan şekeri belli seviyelerin üzerine çıkarsa kalp damar, sinir sistemi, böbrekler ve göz gibi organ ve dokulara zarar verir.

ŞEKER HASTALIĞINDA İLAÇSIZ TEDAVİ MÜMKÜN MÜ?

DOKTORUMUZA SORUN

Şeker hastalarının yaklaşık olarak yarısının ilaçla tedaviye yanıt vermemesi, şeker hastalığı ilaç kullanımını bireyselleştirmekte ve hipertansiyonda alternatif ilaç grupları geliştirilmektedir. Şeker hastalığı tedavisinde tamamlayıcı ve alternatif tıp tedavileri uygulanabilmektedir. Bu tedavi yöntemleriyle konunun uzmanı tarafından yapılan uygulamalar ile başarılı sonuçlar alınmaktadır. Şeker hastalığı tedavisinde istenilen hedefe ulaşıldığından emin olmak için düzenli olarak kan şekeri takibi gereklidir.

Ozon tedavisi, şeker hastalığının en önemli patogenetik mekanizmaları üzerine etkili olduğundan şeker hastalığında ve komplikasyonlarının tedavisinde etkili yöntemidir. Şeker hastalarında çok sık görülen ağız kuruluğu, susuzluk hissini, idrara çıkma sıklığını, cilt kaşıntılarını, el ve ayak yanmalarını azaltır. Halsizliği yok eder. Düzenli ozon tedavisi sonrası hastaların ilaç dozları ve kullanmaları gereken insülin miktarı azalmaktadır.

Ozon tedavisi ve diğer modern tıp tedavileri bağışıklık sistemini düzenlediğinden, şeker hastalarında çok sık görülen ayak ve idrar yolları enfeksiyonları oluşumunu önler ve tedavi eder.

Şeker hastalığı şifa ile tedavi edilebilen bir sağlık sorunudur.

Teşhis ve tedavi için geç kalmayın.

Ömür boyu şeker hastalığı ilacı kullanmak zorunda değilsiniz

ŞEKER HASTALIĞI TEDAVİSİ için
Randevu alın,
Sağlığınıza kavuşun.

Tedavi ve Randevu için Bizi Arayın

bizi arayın

Kliniğimize gelin, modern tedavi yöntemlerimizle sağlığınıza kavuşun!


ADRESİMİZ ››

Bir Mesaj Gönderin

العربيةEnglishРусскийTürkçe
ARA