Romatizmal Hastalıklar Tedavisi

Romatizmal hastalıklar bir bütün olarak olarak ele alınmalıdır. Romatizma hastalığını tamamen kontrol altına almak, hastaları ilaçsız ve ağrısız yaşatmak mümkündür.

Romatizma hastası, glutenden ve hazır mayadan uzak durmalı, Diyetinde probiyotik içeren gıdalara yer vermeli ve D vitamininden zengin besinler tüketmelidir.

Romatizma hastalığının tedavisi için bağışıklık sistemini dengelenmelidir. Bunun için ozon tedavisi, fitoterapi, homeopati, akupunktur tedavisi ve diğer alternatif tıp tedavileri çok önemlidir.

 

İLTİHAPLI ROMATİZMA TEDAVİSİ

İltihaplı romatizma, şiddetli ağrı nöbetleriyle kendini belli eden, ilk önce eklemlerde, ilerleyen zamanlarda ise vücudun diğer kısımlarında da tatan bir hastalıktır.

Romatoid Artrit, el ve ayak eklemleri gibi daha çok küçük eklemleri simetrik olarak tutan müzmin seyirli iltihaplı bir romatizmadır. İltihaplı romatizma olarak bilinen bu hastalıkta küçük eklemler, diz, kalça, omuz gibi büyük eklemler de tutulabilir. Dünyada en sık görülen iltahaplı romatizmaların başında gelir ve eklemlerde en fazla tahribata ve şekil bozukluğuna yol açan romatizmalardan biridir.

 

Ozon Tedavisi Yaşam Kalitenizi Artırıyor

Ozon tedavisi aşam kalitenizi artırıyor.

Yeterli süre uyumanıza ve uykunuzun düzelmesine yardımcı olmaktadır.

Ozon Tedavisi ile sabah yorgunluğundan, yaygın kas ağrılarınızdan kurtulun ve daha enerjik hissedin.

Yaşam kalitesinin arttırılması için, daha dinç ve enerjik olmak için uygulanan tamamlayıcı tedavilerden biri medikal ozon tedavisidir. Ozon terapi bağışıklık sistemini düzenleyen bir tedavidir. Bağışıklık sistemini dengelediği için romatizmadaki aşırı bağışıklık sistemi reaksiyonunu normale getirmeye yardımcı olur. Ozon tedavisinin başka bir özelliği de tüm vücuttaki kan dolaşımını, dolayısıyla da oksijen seviyesini yükseltmesidir. Böylece romatizmanın eklemlerde yol açtığı hasarı da tamir eder. Fitoterapi ise kişiye özel uygulanmalı ve romatizmada etkili bitkileri doğru bir şekilde kullanmayı gerektirir.

Romatizma hastalarında eklemlerde katılık oluşmaması için hasta eklemlerin hareketsiz kalmaması gerekir,

Romatizma hastalığının tedavisinde ftoterapötik olarak  Isırgan otu, karabaşotu, patates suyu, limonla hazırlanan çay ve kürler, romatizma ağrılarını kısa sürede ortadan kaldırıyor.

 

Romatizmal ağrılarınızı azaltabilirsiniz

Romatizmal eklem hastalığında en önemli sorun sinsi, çoğu kez sürekli ve bezdirici eklem ağrılarıdır.

Romatizmal ağrılar yaşam kalitenizi bozar, keyfinizi kaçırır, hatta bazen sizi canınızdan bile bezdirir. Erken dönemde alınacak bazı tedbirler yaşlılığa bağlı romatizmal eklem ağrıları ile baş etmeniz kolaylaşır.

 

Romatizmal Ağrılarınızdan kurtulmak için KİLO VERİN

 

BESLENME TARZI

Vejetaryen beslenenlerde, omega-3 yağ asitlerinden zengin balıkları (somon, ton gibi) ve bitkisel besinleri (keten tohumu, ceviz) düzenli tüketenlerde romatizmal eklem ve artirit ağrıları daha azdır.

 

DÜZENLİ EGZERSİZ YAPIN

Romatizmal kas ve eklem ağrılarınızı azaltmanızın diğer bir yolu da düzenli olarak egzersiz yapmanızdır.

 

STRESİNİZİ AZALTIN

Stresi az bir hayat daha az eklem ağrısı demektir.

Kiraz suyu, ağrıyı azaltıyor. Ekşi kiraz suyu, artirit ağrılarını, özellikle gut artriti ağrılarını azaltmaktadır. Kirazın C ve A vitaminleriyle betakaroten, folik asit, E vitamini ve tiaminden zengin olduğu, ayrıca alfa-linolenik asit ihtiva ettiği bilinmektedir.

Bir Mesaj Gönderin