randevu

PRP TEDAVİSİ İLE CİLT GENÇLEŞTİRME

 

PRP NEDİR?

PRP, “Platelet Rich Plasma (trombosit yönünden zenginleştirilmiş plazma) uygulaması” yeni bir cilt gençleştirme yöntemidir. PRP tedavisinde hasarlı dokunun onarımı için onarımı başlatan ve uyaran bir faktör olarak plateletlerden/trombositlerden yararlanılmaktadır. PRP yönteminde hastadan 8-20 cc kan alınarak santrifüj edilir. PRP tedavisinde elde edilen serum, mezoterapi gibi minik küçük miktarlarda ve yaygın olarak derinin içine enjekte edilir. Hedef dokunun onarımı hızla ve güçlü bir şekilde başlar ve daha çabuk sonuçlanır.

PRP UYGULAMASINDA AMAÇ

PRP tedavisinde doku yenilenmesi ve tüm yara iyileşmesi süreçlerini başlatan, yaşamsal öneme sahip büyüme faktörlerini elde etmek amaçlanır. Büyüme faktörleri, cildi yenilemek üzere yeni kollajen oluşumunu ve hücreler arası maddeyi çoğaltarak deri tabakasında anti aging etki göstermektedir.

PRP ile cilt gençleştirme tedavisinde dermapen, dermoroller, lazer ve peeling gibi uygulamalardan sonra, derinin hızla yapılanmasını sağlar. PRP cilt uygulamaları, deride kırışıklıkların düzelmesini, çöküntülerin giderilmesini, esneklik ve parlaklığın kazandırılmasını sağlar.

 

PRP UYGULAMA ALANLARI

PRP teavisi hücresel tedavinin uygulama alanlarından biridir. Estetik tıp, iyileşmeyen yara tedavisi, diş implantlarla, ortopedi gibi alanlarda tedavi alanlarına sahiptir.

 

PRP UYGULAMA YOLLARI

Estetik Tıp uygulama olup yüz, saçlı deri, boyun, dekolte, ellerin üstü, kollar ve bacak içleri gibi cilt yenilenmesi gerektiren tüm alanlara uygulanır. Gözaltı morluklarında ve leke tedavisinde iyi sonuçlar alınmaktadır. Derin kırışıklıklar için, PRP’nin otolog trombin ile bileşiminden oluşan karışım deri altına yapıldıktan hemen sonra bir jel haline dönüşür. Bu jel yoğun bir doku onarımı süreci başlatarak hacim kayıplarını giderecek bir etki gösterir. PRP jel tedavisi, aynı zamanda enjeksiyonun yapıldığı yeri çevreleyen dokunun aynısı olan yeni bir dokunun oluşumunu da başlatır. PRP ile elde edilen bütün içerik tamamen kişinin kendisine ait olduğu için, allerji ve bulaşıcı hastalık riski taşımaz ve güvenilir bir uygulama tedavisidir.

 

ESTETİK PRP CİLT UYGULAMASI

Uygulamanın yapılacağı kişiden az miktarada 8-20 ml kan alınır, santrfüj cihazında plateletleri ayrıştırılır. Ayrıştırılan plateletler kitteki tüpün içersinde yoğunlaşıp birikir ve PRP haline getirilir. Yaşlanan ve hedeflenen dokulara; yüze, boyuna, ellere ve diğer alanlara uygulanır. Pratik, acısız ve yaklaşık 10 dakika süren bir tedavi uygulamasıdır. PRP mezoterapi veya dolgu yöntemiyle deriye verilebildiği gibi bir maske yardımıyla da uygulanabilir. Deriyi gençleştirici etkisi uygulamanın hemen sonrasında parlak ve canlı bir görünümle belirgin hale gelir.

ESTETİK PRP UYGULAMASINDA TAM ETKİ SAĞLANMASI

Uygulamadan hemen sonra ciltte sağlıklı bir parlaklık ortaya çıkar. 3 veya 4 uygulamadan oluşan kürler her 10-12 ayda bir kez tekrarlandığında kalıcı uzun etkili parlak sağlıklı gençleştirici görünüm sağlanmış olacaktır.

PRP UYGULAMASININ AVANTAJLARI

Sağlanan gençleştirici etkinin dolgu ve benzer uygulamalarda elde edilen etkiler gibi sadece belirli alanlara yoğunlaşmış olmaması, derinin daha büyük bir bölümüne yayılması ve daha kalıcı olmasıdır. Diğer yöntemlerle sağlanan olumlu sonuçlar belli bir süre devam eder, ancak PRP’nin olumlu sonuçları tamamen uygulanan kişiye aittir.

 

BU UYGULAMADA İSTENMEYEN ETKİLER

Hastaya kendi kanından üretilen bir materyal (PRP) verilmektedir. Yapılan işlem basitçe yara iyileşmesi sürecini başlatmak ve hızlandırmaktır. İstenmeyen bir etki ile karşılaşma olasılığı oldukça düşüktür.

 

PRP UYGULAMASININ YAPILMADIĞI DURUMLAR

Platelet sayısı yetersiz olanlara, kanser hastalarına, hachimato hastaları, hamilelere yapılamaz.

 

PRP UYGULAMASINDA BEKLENTİLER

  • Deriyi en doğal biçimde yeniden canlandırır, yapılandırır.
  • Kolay ve güvenli biçimde uygulanır.
  • Sadece yeni kolajen oluşumunu değil, derinin tüm yaşamsal işlevlerini destekler.
  • Deriyi sadece doldurarak değil, kırışıklıkları ve çizgileri gidererek kişiyi gençleştirir.
  • Kozmetik amaçlı PRP uygulaması uzun etkili olduğu için birçok beklentiyi karşılayacak özelliklere sahiptir.

 

PRP Tedavisi Sonrası Ne Kullanılır?

Cilde uygun bir nemlendirici kullanılmalıdır,  hyaluronik asit içeren bir nemlendirici ve güneş koruyucu bunun için en iyi seçenektir.

Bursa’da bulunan kliniğimizde uzman ekibimizle PRP TEDAVİSİ ile başarılı sonuçlar almaktayız.

Yrd.Doç.Dr Yunus Keser Yılmaz

Bir Mesaj Gönderin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ARA