randevu

OZON TEDAVİSİ

Yaşam kalitesinin arttırılması için yapılması gereken medikal destek tedavisidir. Üç oksijen atomundan oluşan OZON, canlıları güneşin öldürücü morötesi (ultraviyole) ışınlarından koruyan kimyasal bileşiktir. Birçok patolojik durumu iyileştirmede yardımcıdır.

OZON TEDAVİSİ uygulama dozu 0,1 ve 100 µg/ml (0.05 – 5 %O3) arasında değişir.

Dezenfeksiyon ve antimikrobik özelliği ile bakteri, virüs ve mantarları öldürür. Doku ve hücrelerin, oksijeni etkili şekilde almasını, yenilenmesini sağlar ve ağrı kesici özellik gösterir.  Damar duvarındaki tıkaçların çözülmesini sağlayarak kan dolaşımını düzenler. Koroner kan akımını arttırır ve kalbin ritmini düzenler. Kalp kası hastalıklarında ve kalp yetmezliklerinde kullanılmaktadır. Damar sistemine etkisi ile tansiyonun normalleşmesine yardımcı olur.

Tedavisi sonrasında metabolizmada hızlanması, anti oksidan sistemde aktivite artışı (bağışıklık sisteminin güçlenmesi), enerji artışı, damar endotelinin yenilenmesi, kas eklem kıkırdak dokusunun yenilenmesi, oksijenasyonun artması ve dolayısıyla vücudun kendini yenilemesi sağlanılmaktadır.

Ozon Tedavisi kalp ve damar hastalıklarında, şeker hastalığında ve diğer birçok akut ve kronik hastalıkta yaygın olarak kullanılan faydalı, tamamlayıcı, bütüncül ve destekleyici bir tıbbi tedavidir.

Kalp yetmezliği ve kalbin pompalama gücü düşük hastalarda kalbin ejeksiyon fraksiyonunu arttırır. Kalbin kasılma gücünü düzenler. Kalp kasılma gücü azalmış hastaların hayat konforunu arttırabilecek bir tedavi yöntemi Ozon Tedavisi pek çok hasta için tatmin edici sonuçlar doğurabilir.

OZON TEDAVİSİ kas, eklem, tendon ve bağ dokusu hastalıkları ve yaralanmalarında, romatizmal hastalıklarda, bağışıklık sistemini ilgilendiren hastalıklarda tedaviye destek ve yardımcı olarak kullanılmaktadır.

Diyabet (Şeker) hastalığında: Şeker hastalığında ozon tedavisi ile hastalığın iyileşme sürecinde başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Ozon Tedavisi şeker hastalığı sonucunda oluşan el ve ayak yaralarının tedavisinde olumlu etkisi gözlemlenmektedir. Medikal Ozon Tedavisinin etkisiyle kan dolaşımı ve bağışıklık sistemindeki iyileşme ile yaraların düzelmesi sağlanmaktadır.

Cilt Tedavisi ve Yenilenmesinde Ozon Tedavisi : Antiaging etkiyle cildin gençleşmesine katkı sunmaktadır. Egzama ve diğer cilt hastalıklarının tedavisinde olumlu sonuçlar alınmaktadır.

Güneş yanıkları, cilt lekeleri, sivilce izleri, kırışıklıklar, cilt sarkmaları, sedef hastalığı, ürtiker, melenin yapı bozukluğu, ciltte renk farklılıkları ve cildin yenilenmesine ihtiyaç duyan her tip cilt hastalığında Ozon Tedavisi faydalıdır.

OZON TEDAVİSİ SAĞLIKLI İNSANLARA UYGULANABİLİR Mİ?

DOKTORUMUZA SORUN
OZON TEDAVİSİ UYGULAMA YÖNTEMLERİ

1-Major Otohemoterapi: Kişinin alınan 100 cc. kadar venöz kan özel, steril, vakumlu şişelere alınarak uygun konsantrasyonda medikal ozon gazı ile karıştırılır ve hastaya tekrar aynı damardan geri verilir. En çok uygulanan tedavi yöntem olup,  kanın yıkanması ve temizlenmesi olarak bilinmektedir.

2-Minör Otohemoterapi: Hastanın damarından 3-5 cc. kadar kan alınarak ozonla karıştırılır ve kas içine Normal enjeksiyon şeklinde enjekte edilir. Romatizmal hastalıklar, alerjik hastalıklarda major uygulama ile birlikte veya yalnız başına yapılır.

3-Kas Eklem içi ve çevresine uygulama: Ozon gazının eklem içine veya çevresine uygulanmasıdır. Diz kireçlenmelerinde yapılan bir uygulamadır.

4- Rektal veya vaginal İnsufflasyon: Hastaya rektal veya vajinal yoldan medikal ozon gazı verilmesidir.

5-Transdermal ozonterapi: Ozon sauna olarak bilinen bu yöntemde bir buhar kabini içine gaz vererek, tüm ciltten emiliminin sağlanması şeklinde yapılır.

6-Torbalama metodu: Kol-bacak gibi ekstremitelerin haricen ozon gazı uygulanması amacıyla özel bir torbaya alınarak medikal ozon gazı uygulaması işlemidir.

 

OZONTERAPİ UYGULANMASINDA DİKKAT EDİLECEKLER

Alyuvarlarda GL-6-F Dehidrogenaz eksikliğinde (FAVİZM), aşırı alkol kullananlarda, hipertirioidide, ileri derecede kansızlık ve kanama-pıhtılaşma bozukluğunda, pankreatit, beyin kanamalarında, akut kalp enfarktüsü ve ozona karşı alerjisi veya intoleransı olanlarda dikkat edilmelidir.

DOKTORUMUZA SORUN

Ozon Uygulaması Aşağıdaki Uygulamalar ve İlişkili Olabilecek Hastalıklarda Tedaviyi Destekleyici Olarak Kullanılır.

1. Vasküler hastalıklar: Hipertansiyon, venöz yetmezlik, periferal arteriyel hastalık, venöz staz

2, Arteryel dolaşım bozukluğu ve damar hastalıklarında

3. Ellerde dolaşım bozukluğu (Reynaud fenomeni)

4. Ayaklarda dolaşım bozukluğu  (Burger hastalığı)

5. Diyabet (Şeker hastalığı), diyabetik yaralar, iyileşmeyen kronik yaralar

6. Avasküler nekroz (AVN)

7. İnsülin direncine bağlı kilo artışında

8. Metabolik hastalıklar, metabolizma düzenlenmesi tedavisinde, kilo dengelenmesi

9. Karaciğer fonksiyonlarını korumak

10. KOAH (Kronik bronşit), Pulmoner hastalıklar: Amfizem, akut respiratuar stres, Astım ve alerjiler

11. Kronik gastrit, gastrik ve duodenal ülseröz hastalıklar

12. Oftalmolojik hastalıklar: Gözde sarı nokta hastalığı, Retinitis pigmentosa, katarakt, glokom, yaşa bağlı Maküler dejenerasyon

13. Eklem, tendon ve bağ yaralanmaları

14. Vertebra ve disk patolojilerine bağlı yansıyan ağrı

15. Miyafasiyal ağrı, fibromiyalji.

16. Nöropatik ağrılarda

17. Vertebral disk patolojileri (Skopi altında intradiskal enjeksiyon).

18. Yeniden damarlanma şansı olmayan kritik iskemili yaralar.

19. Romatizmal hastalıklar, Romatoid artrit

20. Migren

21. Diz, omuz gibi eklem kireçlenmelerinde

22. Topuk dikeni

23. Tenisçi dirseği

24. Miyofasiyal ağrı, fibromiyalji

25. Kronik yorgunluk sendromu ve stres (Yönetici Hastalığı)

26. Hipotiroidiye bağlı metabolizma yavaşlamasında

27. Uyku bozuklukları

28. Ani işitme kaybı ve kulak çınlaması / baş dönmesi

29. Kanserde kemoterapi ve radyoterapiye destek tedavisi

30. Ameliyat sonrasında hızla iyileşmenin sağlanmasında

31. Yanıklarda ve yaraların tedavisinde

32. Kozmetik amaçlı; Akne, selülit, seboreik dermatit.

33. Farklı etyolojiye bağlı ülseröz deri lezyonları, psöryazis

34. Virüslerden kaynaklanan hastalıklar, HepatitA, B ve C, HİV, herpes virüs (genital), Zona, Herpes simplex, herpes zoster, AIDS, hepatit A, B, C, human papilloma virus

35. Vajinal enfeksiyonda, ozon tedavisi kullanılmaktadır

36. Diş eti iltihabı (Gingivit),

37. Diş, çene, kemik, eklem ve kas enfektif hastalığı (Periodontitis)

38. Pek çok kronik otoimmün hastalıkta

39. Sistemik Lupus Eritematozus

40. Crohn hastalığı, Mide bağırsak hastalıkları

41. Enflamatuar bağırsak hastalığı

42. Alerjik hastalıklar

43. Gut hastalığı

44. Candidiasis

45. Nörovejetatif hastalıklar: Alzheimer, parkinson, demans, Serebral palsi

TIKLA, İZLE!

OZON TEDAVİSİ NEDEN ÖNEMLİ

Ozon tedavisi: Damar tıkanıklığı ve dolaşım bozukluğuna bağlı hastalıkların tedavisinde, Şeker Hastalığı, Hipertansiyon ve Kronik Hepatit tedavisinde başarılı sonuçlar sağlar. Eklem ağrıları, kireçlenmeler, bel ve boyun fıtıkları, fibromiyalji gibi rahatsızlıkların tedavisinde uygulanan bir tedavidir. Bu tedavi ile eklemlerde yer alan kıkırdak dokular hızlı bir iyileşme sürecine girer. Yaşlanmayı geciktirir ve hücre yenilenmesini hızlandır.

Akupunktur ve fitoterapi ile kombine bir tedavi programı izlendiğinde kısa sürede olumlu sonuçlar alınır ve kalıcı iyileşme sağlanır. Ozon tedavisi ile kan dolaşımı hızlanır, hücrelerin salgıladığı iyileştirici enzimler ile hastalıklı hücreler iyileşme sürecine girer. Organizmayı hastalıklara karşı daha güçlü kılar.

OZON TEDAVİSİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Ozon tedavisi neden önemli?

Vücudumuzda biriken toksinler bağışıklık sistemimizi baskı altına aldığında dejeneratif ve kronik  hastalıklar ortaya çıkmaktadır.

Bu kronik hastalıklardan kurtulmanın için düzgün çalışan bir bağışıklık sistemine, güçlü bir antioksidan sisteme ve iyi oksijenlenmiş kana sahip olunmalıdır. Bunun da en etkili yolu OZON-OKSİJEN tedavisi olarak bilinen OZON TERAPİ tedavisidir.

Damar tıkanıklığı ve dolaşım bozukluğuna bağlı hastalıkların tedavisinde, Şeker Hastalığı, Hipertansiyon ve Kronik Hepatit tedavisinde başarılı sonuçlar sağlar. Ozon tedavisi; eklem ağrıları, kireçlenmeler, bel ve boyun fıtıkları, fibromiyalji gibi rahatsızlıkların tedavisinde uygulanan bir tedavidir. Bu tedavi ile eklemlerde yer alan kıkırdak dokular hızlı bir iyileşme sürecine girer. Ozon tedavisi yaşlanmayı geciktirir, hücre yenilenmesini hızlandır ve organizmayı hastalıklara karşı daha güçlü kılar. Akupunktur ve proloterapi ile kombine tedavi programı izlendiğinde kısa sürede ağrılar azalır ve kalıcı iyileşme sağlanır. Ozon tedavisi ile kan dolaşımı hızlanır, hücrelerin salgıladığı iyileştirici enzimler ile hastalıklı hücreler iyileşme sürecine girer.

Sağlıklı bireyler ozon tedavisi alabilir mi?

Modern yaşam tarzı özellikle 35 yaş üstü tüm bireylerde bazı zararlı etkilere neden olmaktadır. Yaşam tarzı, iyecekler, aydınlık-karanlık döngüsü yaşamımız üzerinde önemli değişimler göstermiştir. Tekrar eden baş ve vücut ağrıları, isteksizlik, halsizlik, bıkkınlık, sabah yorgunluğu, konsantre olamama gibi durumlar modern dünyadan kaynaklanan şikâyetlerdir. Bu ve benzeri pek çok nedenden dolayı sağlılı kişiler dahi ozon tedavisinden ciddi yarar görebilirler. Ozon tedavisi yaşlanmaya paralel olarak hücresel anti-aging etkisinden dolayı ortaya çıkan damar sertliği, tansiyon, kan şekeri ve kan yağları bozuklukları gibi durumların düzelmesine de katkı sağlar.

Ozon tedavisi selülit tedavisinde etkili mi?

Deri ve deri altı dokunun bozulmuş kan dolaşımı sellülitin en önemli nedeni olara bilinir. Yağ dokusunun kan dolaşımı diğer dokulara göre daha azdır ve cildin esnekliğinden dolayı buradaki damarlar baskı altındadır. Ozon tedavisi dolaşımı düzenler ve damar sistemini destekler. Ozon tedavisi ile sellülit tedavisinde etkili faktör olan cilt altı yağ dokusu ve cildin dolaşımı anlamlı düzeyde düzelir.

Ozonla zayıflamak mümkün müdür?

Ozon tedavisi fiziksel performansı artırarak ve metabolizmayı hızlandırarak etki gösterir. Zayıflama amacıyla, 10 seanslık kürler şeklinde, haftada 2 kez uygulanan ozon terapi, beraberinde sadece sağlıklı beslenme programlarıyla uygulandığında sağlıklı ve başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Ozon Tedavisi zinde olmanın doğal yoludur.

Kalp ve damar hastalarında, şeker hastalarında ve diğer birçok akut ve kronik hastalıkta yaygın olarak kullanılır.

Ozon Tedavisi faydalı, tamamlayıcı, bütüncül ve destekleyici bir tıbbi tedavi şeklidir.

Ozon tedavisi kimlere uygulanmaz?

Kontrolsüz Hipertiroidi (tiroid bezi aşırı çalışanlarda),

Hemofili, kanama pıhtılaşma bozukluğu gibi ileri derecede kansızlık ve kanla ilgili rahatsızlığı olanlar,

Kırmızı kan hücrelerinde G6P Dehidrogenaz enzim eksikliği ile birlikte seyreden Favizm hastalığına sahip olanlar,

Kanamanın aktif olarak devam ettiği beyin felci olan hastalar ve akut evredeki kalp enfarktüslerinde,

Hamileliğin ilk ilk üç ayında hiçbir tedavi mecburi olmadıkça yapılmamalıdır. Ozon tedavisinin bilinen bir zararlı etkisi olmamasına rağmen, hamilelikte özellikle bebek açısından kritik bir gelişme dönemi olduğu için önerilmez.

Ozonla güzelleşmek mümkün müdür?

Fiziksel olarak daha güzel görünmenize yardımcı oluyor ve ruhsal olarak size ferahlık hissi vererek kendinize güven ve motivasyon kazanmanızı sağlıyor. Sigara içme alışkanlığı olan kişilerde hem cilt, hem fiziksel yıpranmayı ortadan kaldırarak genç görünmenize katkı sağlıyor.

Ozon tedavisinin yan etkileri var mıdır?

Ozon tedavisi konunun uzmanı tarafından ve uzman ellerde yapıldığı takdirde herhangi bir yan etki olmayan, güvenilir bir tedavi yöntemidir.

Ozon tedavisi cinsel işlev üzerine etkili nedir?

Cinsel fonksiyon bozukluklarında dolaşımı düzenlediği için ozon tedavisi sıkça tercih edilmektedir.

Ozon niçin birçok hastalığa etkilidir?

Ozon tedavisi, canlılığın devamı için ihtiyaç duyulan oksijenin, hücrelere daha etkin bir şekilde ulaşmasını ve oksijenin hücreler tarafından daha etkin kullanabilme kapasitesini geliştirmektedir. Metabolik faaliyetler sonucu ortaya çıkan laktik asit seviyesinin, ozon tedavisi alan kişilerde daha az olduğu tespit edilmiştir. Ozon tedavi ile vücut oksijenli solunumu daha etkin bir şekilde kullanarak vücudun hastalıklara karşı daha dirençli, dayanıklı olmasını sağlar.

Stres ve zeka faaliyetleri sürecinde Ozon terapi destek sağlar mı ?

Beyin gücü ile çalışan ve stresli iş dünyasında bulunan profesyoneller, iş adamları, sanatçılar ve sürekli sınavdan sınava koşan öğrencilerin, güçlü beyin faaliyetleri açısından bol oksijene ihtiyaçları vardır. Öte yandan, zaman darlığı ve yaşamsal koşullar, çoğunlukla toksik maddelere maruz kalmalarına sebep olur. Ozonterapi, beyin gücü açısından önemli destekler sağlar ve stres dönemlerinde koruyucu olması önemlidir.

Ozon terapi’nin bağışıklık sistemine etkisi nedir ?

Kana karışan medikal ozon, akyuvar üretimini uyarır. Basitçe anlatmak gerekirse, akyuvarlar vücudumuzda bulunan ve sağlığımızı tehdit eden, bakteriler, virüsler ve mantarlara, hatta kanser hücrelerine karşı vücudun savunmasından sorumludur.

Ozon Tedavisiyle Sağlığınıza Kavuşun!

Bir Mesaj Gönderin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ARA