randevu

OZON TEDAVİSİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Ozon tedavisi neden önemli?

Vücudumuzda biriken toksinler bağışıklık sistemimizi baskı altına aldığında dejeneratif ve kronik  hastalıklar ortaya çıkmaktadır.

Bu kronik hastalıklardan kurtulmanın için düzgün çalışan bir bağışıklık sistemine, güçlü bir antioksidan sisteme ve iyi oksijenlenmiş kana sahip olunmalıdır. Bunun da en etkili yolu OZON-OKSİJEN tedavisi olarak bilinen OZON TERAPİ tedavisidir.

Damar tıkanıklığı ve dolaşım bozukluğuna bağlı hastalıkların tedavisinde, Şeker Hastalığı, Hipertansiyon ve Kronik Hepatit tedavisinde başarılı sonuçlar sağlar. Ozon tedavisi; eklem ağrıları, kireçlenmeler, bel ve boyun fıtıkları, fibromiyalji gibi rahatsızlıkların tedavisinde uygulanan bir tedavidir. Bu tedavi ile eklemlerde yer alan kıkırdak dokular hızlı bir iyileşme sürecine girer. Ozon tedavisi yaşlanmayı geciktirir, hücre yenilenmesini hızlandır ve organizmayı hastalıklara karşı daha güçlü kılar. Akupunktur ve proloterapi ile kombine tedavi programı izlendiğinde kısa sürede ağrılar azalır ve kalıcı iyileşme sağlanır. Ozon tedavisi ile kan dolaşımı hızlanır, hücrelerin salgıladığı iyileştirici enzimler ile hastalıklı hücreler iyileşme sürecine girer.

Sağlıklı bireyler ozon tedavisi alabilir mi?

Modern yaşam tarzı özellikle 35 yaş üstü tüm bireylerde bazı zararlı etkilere neden olmaktadır. Yaşam tarzı, iyecekler, aydınlık-karanlık döngüsü yaşamımız üzerinde önemli değişimler göstermiştir. Tekrar eden baş ve vücut ağrıları, isteksizlik, halsizlik, bıkkınlık, sabah yorgunluğu, konsantre olamama gibi durumlar modern dünyadan kaynaklanan şikâyetlerdir. Bu ve benzeri pek çok nedenden dolayı sağlılı kişiler dahi ozon tedavisinden ciddi yarar görebilirler. Ozon tedavisi yaşlanmaya paralel olarak hücresel anti-aging etkisinden dolayı ortaya çıkan damar sertliği, tansiyon, kan şekeri ve kan yağları bozuklukları gibi durumların düzelmesine de katkı sağlar.

Ozon tedavisi sellülit tedavisinde etkilimi?

Deri ve deri altı dokunun bozulmuş kan dolaşımı sellülitin en önemli nedeni olara bilinir. Yağ dokusunun kan dolaşımı diğer dokulara göre daha azdır ve cildin esnekliğinden dolayı buradaki damarlar baskı altındadır. Ozon tedavisi dolaşımı düzenler ve damar sistemini destekler. Ozon tedavisi ile sellülit tedavisinde etkili faktör olan cilt altı yağ dokusu ve cildin dolaşımı anlamlı düzeyde düzelir.

Ozonla zayıflamak mümkünmüdür?

Ozon tedavisi fiziksel performansı artırarak ve metabolizmayı hızlandırarak etki gösterir. Zayıflama amacıyla, 10 seanslık kürler şeklinde, haftada 2 kez uygulanan ozon terapi, beraberinde sadece sağlıklı beslenme programlarıyla uygulandığında sağlıklı ve başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Ozon Tedavisi zinde olmanın doğal yoludur.

Kalp ve damar hastalarında, şeker hastalarında ve diğer birçok akut ve kronik hastalıkta yaygın olarak kullanılır.

Ozon Tedavisi faydalı, tamamlayıcı, bütüncül ve destekleyici bir tıbbi tedavi şeklidir.

Ozon tedavisi kimlere uygulanmaz?

Kontrolsüz Hipertiroidi (tiroid bezi aşırı çalışanlarda),

Hemofili, kanama pıhtılaşma bozukluğu gibi ileri derecede kansızlık ve kanla ilgili rahatsızlığı olanlar,

Kırmızı kan hücrelerinde G6P Dehidrogenaz enzim eksikliği ile birlikte seyreden Favizm hastalığına sahip olanlar,

Kanamanın aktif olarak devam ettiği beyin felci olan hastalar ve akut evredeki kalp enfarktüslerinde,

Hamileliğin ilk ilk üç ayında hiçbir tedavi mecburi olmadıkça yapılmamalıdır. Ozon tedavisinin bilinen bir zararlı etkisi olmamasına rağmen, hamilelikte özellikle bebek açısından kritik bir gelişme dönemi olduğu için önerilmez.

Ozonla güzelleşmek mümkünmüdür?

Fiziksel olarak daha güzel görünmenize yardımcı oluyor ve ruhsal olarak size ferahlık hissi vererek kendinize güven ve motivasyon kazanmanızı sağlıyor. Sigara içme alışkanlığı olan kişilerde hem cilt, hem fiziksel yıpranmayı ortadan kaldırarak genç görünmenize katkı sağlıyor.

Ozon tedavisinin yan etkileri var mıdır?

Ozon tedavisi konunun uzmanı tarafından ve uzman ellerde yapıldığı takdirde herhangi bir yan etki olmayan, güvenilir bir tedavi yöntemidir.

Ozon tedavisinin cinsel işlev üzerine etkili nedir?

Cinsel fonksiyon bozukluklarında dolaşımı düzenlediği için ozon tedavisi sıkça tercih edilmektedir.

Ozon niçin birçok hastalığa etkilidir?

Ozon tedavisi, canlılığın devamı için ihtiyaç duyulan oksijenin, hücrelere daha etkin bir şekilde ulaşmasını ve oksijenin hücreler tarafından daha etkin kullanabilme kapasitesini geliştirmektedir. Metabolik faaliyetler sonucu ortaya çıkan laktik asit seviyesinin, ozon tedavisi alan kişilerde daha az olduğu tespit edilmiştir. Ozon tedavi ile vücut oksijenli solunumu daha etkin bir şekilde kullanarak vücudun hastalıklara karşı daha dirençli, dayanıklı olmasını sağlar.

Stres ve zeka faaliyetleri sürecinde Ozonterapi destek sağlar mı ?

Beyin gücü ile çalışan ve stresli iş dünyasında bulunan profesyoneller, iş adamları, sanatçılar ve sürekli sınavdan sınava koşan öğrencilerin, güçlü beyin faaliyetleri açısından bol oksijene ihtiyaçları vardır. Öte yandan, zaman darlığı ve yaşamsal koşullar, çoğunlukla toksik maddelere maruz kalmalarına sebep olur. Ozonterapi, beyin gücü açısından önemli destekler sağlar ve stres dönemlerinde koruyucu olması önemlidir.

Ozon tedavisinin psikolojik sorunların tedavisinde faydası olabilir mi?

Ozon tedavisi temelde hücrelerin oksijen gereksinmesinde katkı sunan önemli bir medikal destek tedavisi olarak görülmektedir. Üç atomlu ozon molekülünün İki atomlu oksijen molekülüne çevrilmesiyle hücrenin oksijen ihtiyaç ve kullanmasına büyük katkı sunmaktadır.

Depresyon tanımında, kişinin çevresel olaylara karşı duyarlılıkta azalma, aktivitede zayıflama, mutsuz bir kişilik yapısı olarak tarif edilmektedir. Kişide güven kaybı, umutsuzluk ve karamsarlık hakimdir. Hayatta mutsuz, kişiler arası ilişkilerde ve aile ilişkilerinde bozulma, sosyal olay ve aktivitelerden çekilme, kendi iç dünyası haline kapanma hali mevcuttur. Depresyon ve diğer birçok psişik sorunlara katkı sunan ozon terapinin faydalı olduğu klinik bulgulardaki olumlu değişimlerle gösterilmiştir.

Hücresel rejenerasyon neticesinde öğrenme, stres eşiğine karşı dayanma, konsantrasyon, hafıza güçlenmesi, endişe, kaygı, migren baş ağrıları ve uykusuzluk gibi psişik fonksiyonlarda düzelme sağlandığı gözlemlenmiştir.

Beyin ve sinirsel fonksiyonların yanında diğer hücresel fonksiyonların da beslenmesine ve sağlıklı çalışmasına katkı sağlar.

Ozonterapi’nin bağışıklık sistemine etkisi nedir ?

Kana karışan medikal ozon, akyuvar üretimini uyarır. Basitçe anlatmak gerekirse, akyuvarlar vücudumuzda bulunan ve sağlığımızı tehdit eden, bakteriler, virüsler ve mantarlara, hatta kanser hücrelerine karşı vücudun savunmasından sorumludur.

 

Bursa’daki kliniğimizde Ozon Tedavisi ile başarılı sonuçlar alıyoruz.

Yrd.Doç.Dr. Yunus Keser Yılmaz

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı

Bütüncül Tamamlayıcı Tıp Hekimi

Bir Mesaj Gönderin

Tedavi ve Randevu
için Bizi Arayın


Kliniğimize gelin, modern tedavi yöntemlerimizle sağlığınıza kavuşun!

0541 207 22 95

0224 249 44 41

ADRESİMİZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ARA