randevu

DİZ AĞRISI TEDAVİSİ

Diz ağrısı tedavisi önemlidir. Çünkü dizlerimiz günlük hayatımızda yürüme, oturma, merdiven çıkma, çömelme gibi birçok hareketi yapmamızı sağlar. Dizlerde sık görülen eklem romatizması, kireçlenme, iltihaplı eklem romatizmaları, menisküs yırtığı, eklem veya çevresinde şişlik, kilitlenme, hareket kısıtlılığı veya eklemde sertlik ve çıtırtı sesi gibi şikayetler günlük yaşamı olumsuz etkiler. Tedavi uygulamalarıyla doku onarımı ve dokuda kan akımı sağlanır, kıkırdak yapı uyarılır, ödem ve sertlik giderilir, kas grupları kuvvetlendirilir ve ağrının azalması sağlanır.

 

Dizler, bedenimizdeki en büyük eklemlerdir. Hareketlerimizin çoğunluğu diz eklemlerimiz sayesinde yapılmaktadır. Dizlerinizin esneyebilmesi için kemiklerin, kıkırdağın, bağların, kasların ve tendonların sağlıklı olması gereklidir. Diz ağrısı her yaşta olabilir. Zedelenme, bağ sorunları veya artrit başlangıcı en yaygın nedenler arasındadır.

 

Diz ağrıları tedavisinde Medikal Ozon tedavisi, Proloterapi, Fitoterapi, Akupunktur tedavisi ve diğer modern tedavi seçenekleri uygulanmaktadır.  Kliniğimizde diz ağrıları tedavisinde başarılı sonuçlar alınmaktadır. Diz için Kök Hücre tedavisi Bursa’daki kliniğimize başarıyla yapılıyor.

 

Menisküs Zedelenmesi kendini diz boyunca yayılmış bir ağrı olarak gösterir ve darbeden 24 saat sonra en yoğun şekilde hissedilir.

Eğer ağrınız varsa ve yere basamıyorsanız, diz ekleminizin içindeki iki bağdan birini veya ikisini birden zedelemiş olabilirsiniz.

 

Diz Bursiti ve Tendinit ters bir hareket veya çarpma sonucu oluşan yaygın diz zedelenmelerindendir.

 

Artroz: Eklem kıkırdağında yıpranma ve yırtılmaya denir. Kemiklerin birbirine sürtünmesi, merdiven çıkmak gibi en basit durumda bile ağrı ve acıya neden olacaktır. Bu diz ağrısı, geceleri en şiddetli haline ulaşır. Diz artrozunuz varsa, koşmak veya uzun süre bisiklete binmek gibi yorucu egzersizlerden uzak durun.

 

Romatoid Artrit: Eklemleri etkileyen kırgınlık, yorgunluk, ağrı ve ateşe neden alan bir hastalıktır. İlaç tedavisi veya diz kıkırdağının değiştirilmesiyle düzelir. Hangi yöntemin tercih edileceğine doktorunuz karar vermelidir.

DOKTORUMUZA SORUN

MESAJ GÖNDERİN

Diz Ağrısını Dindirmek İçin Çözümler

 

Bitki Yağları

Zeytinyağı ağrı dindirmek için iyi bir üründür. Günde iki kere, iki kaşık zeytinyağı ile dizinize masaj yapıp ardından gazlı bezle sarabilirsiniz.

 

Buz Koyma

Enflamasyonu azaltmak ve ağrıyı dindirmek için etkili bir yöntemdir. 20 dakika boyunca bir buz poşetini dizinizin üstüne koyun.

 

Buğday Unu ve Zerdeçal Tedavisi

Yarım bardak sıcak suyun içerisine 3 yemek kaşığı buğday unu, bir yemek kaşığı Hint yağı ve bir tutam zerdeçal ekleyin. Bu tedavi dizinizin rahatlamasını sağlayacaktır.

 

Doğal Enflamasyon Önleyiciler

Bol miktarda Omega 3 içeren yiyecekler (somon, ringa balığı, sardalya…), chia tohumu, keten tohumu, brokoli, kızılcık, kurt üzümü, zerdeçal, ananas ve yeşil çay tüketebilirsiniz.

 

Diz Sağlığı ile Alakalı Diğer Öneriler

Fazla kilo dizlerinize zarar verir. Yüzme, dizlerinizi güçlendirerek büyük fayda sağlayacaktır. Keskin ağrı ve acı olan dönemlerde dinlenmelisiniz.

 

Instagram sayfamızı takip edebilirsiniz.

DOKTORUMUZA SORUN

العربيةEnglishРусскийTürkçe
ARA