randevu

OMUZ AĞRISI
TEDAVİSİ
Omuz Ağrısı
Ciddi Hastalıkların
Habercisidir.
Omuz Ağrısı
İhmale Gelmez.
Randevu Al
BEL AĞRISI
TEDAVİSİ
Ağrısız yaşama
adım atın
Randevu Al
BOYUN
AĞRISI
TEDAVİSİ
Ağrılarınızla
yaşamayı öğrenmeyin
Randevu Al
DİZ AĞRISI TEDAVİSİ DİZ ağrılarınızdan
Kurtulma zamanı .
Randevu Al
MENİSKÜS
MENİSKÜS YIRTIĞI ve
HASTALIĞI TEDAVİSİ ile
sağlığınıza kavuşun...
Randevu Al
menisküs-bağıran

Diz Ağırsı

Dizlerde, ilerleyen yaş ve kiloya bağlı olarak ortaya çıkabilen hastalıklar arasında en sık görülen düşük derceli menisküs yırtıkları, ameliyatsız da tedavi edilebiliyor. Vücuda verilen doğal bir solüsyon sayesinde ağrıya neden olan hasarlı bölge ameliyata gerek duyulmadan tedavi...

kuyruk sokumu hasarı

Kuyruk Sokumu Ağrısı

Kuyruk sokumu üzerine düşen, sert bir yere çarpanların, sürekli oturarak çalışan insanların veya doğum sonrası hanımların büyük sorunudur. Özellikle oturur pozisyondan kalkarken şiddetli ağrı yapar. Bu problem özellikle yolculuk, ve uzun süre oturmak gereken yerlerde artar.

Omuz ağrılarının sebepleri nelerdir?

Omuz Ağrıları

Omuz ağrısının erişkinlerde görülen en sık nedeni omuzda döndürücü kas kirişlerinin sıkışması sonucu ortaya çıkar. Omuz aşınması ve yırtıkları, omuz çıkması, omuz kırıkları ve donuk omuz gibi problemlerle ortaya çıkan ağrılar, modern ve alternatif tıp uygulamaları ile tedavi edilebilir.

Rheumatism. Elbow injury and pain.

Dirsek Ağrısı

İyi bir tedavi için teşhisin net konması ve uygulamaların buna göre planlanması gerekir. Dirsek ağrısı tedavisinde amaç ağrıyı geçirmek ve dirsek fonksiyonlarını ve eklem hareket açıklıklarını normale getirmektir. Fizik Tedavi: Hareket kısıtlılığında eklem kapsülünü tedavi edebilmek için fizik tedavi şarttır.

Resim2

Kondromalazi Patella Tedavisi

KONDROMALAZİ PATELLA Konrdomalazi patella, koşucu dizi hastalığı veya patellofemoral sorun olarakta bilinir. Diz kapağı altındaki kıkırdakta bozulma ve yumuşama ile karakterizedir. Menisküs ve dizde bağ yaralanmalarından sonra, dizdeki önemli sorun kondromalazi...

ankillozan-spondilit-belirtileri-01

Ankilozan Spondilit

Ankilozan Spondilit, genellikle gençlerde görülen, bel ağrısı şikayeti ile karakterize kronik romatizmal bir hastalıktır. Bel ya da omurga romatizması olarak bilinmekte olup, kalça ile omurga arasındaki eklemi etkileyen ağrılı, kemiklerde kaynaşma yapan, iltihaplı bir romatizmal hastalıktır.

topuk-iğnesi-tedavisi-e1564842037145

Topuk Dikeni Tedavisi

Topuk dikeni duruş bozuklukları yaşatan, hayat kalitesini düşüren, çok sık karşılaşılan bir sorundur. Topuk dikeni topuk kemiğinin alt kısmında oluşan kemiksi bir çıkıntıdır. Ayak tabanının sürekli zorlanması, yanlış ayakkabı kullanımı, hızlı kilo alma sonucunda topuk kemiğinin altında kalsiyum birikerek topuk dikeni çıkıntısı oluşur.

ROMATİZMA-RESİM.001-e1568405169966

Romatizmal Hastalıklar Tedavisi

Romatizma hastalığını tamamen kontrol altına almak, hastaları ilaçsız ve ağrısız yaşatmak mümkündür. Romatizma hastası, glutenden ve hazır mayadan uzak durmalı, Diyetinde probiyotik içeren gıdalara yer vermeli ve D vitamininden zengin besinler tüketmelidir.

50

D Vitamini Ve Romatizma

Artık gıdalarla yeteri kadar D vitamini alamıyoruz. Çünkü D vitaminini aldığımız gıda bozuldu. Niye bozuldu? Eskiden koyun, inek merada yayılıyordu. Tavuk dışarıda geziyordu, Vücudunda bol miktarda D vitamini oluşan tavuk, haftada 3-4 kere yumurta veriyordu. Yani, vücudunda oluşan bol miktardaki D vitaminini 3-4 yumurtaya bölüyordu.

fitoterapi-768x576

Romatizmal Ağrılarda Doğal ve Fitoterapötik Tedaviler

Romatoid Artrit, tüm eklemleri tutabilen bir kronik iltihabi hastalıktır. Her yaşta görülebilen romatizmal hastalık, kadınlarda erkeklere oranla 3 kat fazla görülür. Hastalarda, tutulan eklemler ağrılı, kızarık ve şiştir. Birden fazla eklemde aynı anda tutulum...

romatizma-kas-eklem-hastalıkları.001-e1568405091967

Romatizmal Ağrı Tedavisi

Romatizmal hastalıklar eklemleri ve kasları etkiler. Romatizmal ağrılar osteoartrit gibi, aşınma ve yıpranmanın bir sonucu olduğu gibi, romatoid artrit ve bağışıklık sisteminden kaynaklanan sorunlardır. Yumuşak dokularda oluşan romatizmal hastalıklar genellikle iltihap kaynaklıdır.

bel boyun fıtığı tedavisi

Bel ve Boyun Fıtığı

Fıtık, omurganızı oluşturmak için istiflenen tek tek kemikler (omurlar) arasına oturan lastik yastıklardan (diskler) biriyle ilgili bir sorunu ifade eder.

Bir spinal disk, daha sert, lastiksi bir dış (halka) ile kaplı yumuşak, jöle benzeri bir merkeze (çekirdek) sahiptir.

kuru-iğne-tedavisi-e1564841792935

Kuru İğne Tedavisi

Kuru iğne tedavisi güvenli, tedavi edici, yan etkisi olmayan ve faydalı bir tedavi yöntemdir. Tedavi prosedürü bir ilaç içermediği için, alerji ve yan etkiler içermez. Hastanın muayenesi yapılıp tanısı konulduktan sonra, uygun görülen lokalizasyonlara kuru iğne tedavisi uygulaması yapılmaktadır.

Ekran-Resmi-2019-06-23-21.48.03-e1564843553767

Fibromiyalji Adale Romatizması Tedavisi

Fibromiyalji kronik ağrı ve yorgunluk sendromu olarak da bilinir. Fibromiyalji sendromu, uyku bozukluğu, kaslarda yaygın ağrı ve hassasiyet, aşırı yorgunluk, halsizlik ve sabah tutukluğu ile kendini belli noktalarından aşırı...

diz-tek-2-1024x680

Diz Ağrısı

Dizlerde sık görülen eklem romatizması, kireçlenme, iltihaplı eklem romatizmaları, menisküs yırtığı, eklem veya çevresinde şişlik, kilitlenme, hareket kısıtlılığı veya eklemde sertlik ve çıtırtı sesi gibi şikayetler günlük yaşamı olumsuz etkiler. Tedavi uygulamalarıyla doku onarımı ve dokuda kan...

YOUTUBE KANALIMIZDAN VİDEOLARIMIZI İZLEYİN

BİR MESAJ GÖNDERİN

ARA