randevu

AMELİYATSIZ NASIR TEDAVİSİ

 

Nasır, cildin sürtünmeye ve baskıya maruz kalmasına ayaklarda ve ellerde yaygın olarak gelişen, ağrılı ve acı verici cilt sorunudur. Nasır, estetik bir problem olmaktan öte, sinir uçlarına baskı yaparak ağrıya yol açan bir soruna dönüşebilir.

 

Nasır Neden Oluşur

Ellerde ve ayaklarda sürtünme ve basıya bağlı nasır oluşabilmektedir. Ayaktaki nasırlar, giyilen terlik ya da ayakkabının yüksek topuklu, ayağa büyük veya küçük gelmesi, sürtünme ve basıya maruz kalmasından kaynaklanabilir

Sürekli olarak aynı noktaya sürtünmesi durumunda vücut burada bir problem olduğunu algılayarak önlem alma amacıyla cild kalınlaşır ve ciltte nasır meydana gelir.

Çıplak ayakla dolaşmak ve derinin belli bir bölümünün uzun süre aşırı basınca maruz kalması.

Ancak bu kalınlaşan cilt tabakası gelişip büyüdüğünde, kişi için rahatsız edici acı ve ağrılar ile sonuçlanmaktadır.

 

Nasır belirtileri

Nasırın oluştuğu bölgede keskin ağrı meydan gelir ve ağrıyla birlikte deri bölgesi kalınlaşmaya başlar. Nasır ilerledikçe ağrının olduğu bölge kızarır ve nasırın uç bölgesi yürüme ve temasla rahatsız edici ağrıya neden olur. Nasırlaşan ve sertleşen derinin etrafında iltihap oluşabililir.

 

Nasır Nasıl Geçer?

Nasır bir çok kişinin maruz kaldığı bir durumdur. Bu noktada birçok kişinin kullandığı nasır bantları, nasır skücüler, topuk taşı, ponza taşı, nasır kalemleri, limon, sirke, epsom tuzu, karbonat, aspirin ve benzeri ürünler her ne kadar bir nebze başarı sağlasa da temel sorun ortadan kaldırılmadıkça ve tedavi edilmedikçe geçmeyecektir.

 

RADYO FREKANS İLE AMELİYATSIZ NASIR TEDAVİSİ

Nasır tedavisinde avantajlı ve en kısa süren radyo frekans ile yapılan tedavi tekniğidir. Nasır tedavi için tecrübeli bir cerrahın muayene değerlendirmesi gerekir. Radyo frekans tekniği ile nasırı köküyle birlikte başarılı bir şekilde çıkarıp nasır tedavisi yapılır. Nasırın radyo frekans ile yapılan tedavisinde herhangi dikiş ya da dinlenme gerektirmez. Cilt kısa sürede kendini yenileyip sağlıklı haline kavuşur. Bu acısız-ağrısız tedavi yaklaşık 3-5 dakika sürer. Neticede nasır tedavisinde radyo frekans yöntemi en başarılı, hasta açısından konforlu tedavi uygulanmalarından birisidir.

Bir Mesaj Gönderin

Tedavi ve Randevu için Bizi Arayın

bizi arayın

Kliniğimize gelin, modern tedavi yöntemlerimizle sağlığınıza kavuşun!


ADRESİMİZ ››

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ARA