Kronik Kas ve İskelet Sistemi Ağrıları

Kronik Kas ve İskelet Sistemi Ağrıları

Proloterapi, eklemler, tendonlar, bağlar ve kaslarda ağrıya neden olan yaralanmaların tedavisi için kullanılan bir tıbbi tedavi yöntemidir. Bu yöntem, ağrılı bölgelere düzenli aralıklarla küçük dozlarda özel bir çözelti enjekte ederek, vücudun kendi iyileşme sürecini harekete geçirerek çalışır.

Proloterapi Kimlere Uygulanır?

Proloterapi, kas, tendon ve bağ dokusunda hasar görmüş veya zayıf olan herhangi bir kişiye uygulanabilir. Bununla birlikte, bazı durumlarda, özellikle hamilelik veya ciddi bir enfeksiyon gibi bazı durumlarda, proloterapi uygulanmaması önerilebilir. Proloterapi tedavisi almadan önce, uygun bir muayene ve değerlendirme yapmak için bir sağlık uzmanına danışmak önemlidir.

Proloterapi genellikle:

  • Eklemlerde
  • Dizlerde
  • Kalçalarda
  • Omuzlarda
  • Dirseklerde

meydana gelen ağrıları tedavi etmek için kullanılır. Ayrıca kronik sırt ağrısı, boyun ağrısı, tendinit ve fibromiyalji gibi diğer ağrı durumlarının tedavisinde de kullanılabilir.

Proloterapi tedavisinde, uygulama yapılan dokulara hafif bir irritasyon yaratır, bu da vücudun iyileştirici tepkisini harekete geçirir ve dokuların yeniden rejenerasyonuna yardımcı olmaktadır. Proloterapi tedavisi uygulaması hastalığın kliniğine göre değişebilmekle, birkaç seans uygulanabilmektedir. Ancak, her girişimde olduğu gibi proloterapi tedavisinde de yan etkilerin oluşması ihtimal dahilinde olabildiği gibi bu uygulamada her zaman bir uzman doktor tarafından uygulanmalıdır. Kliniğimizde Proloterapi tedavisi hastalarımıza uygun endikasyon gerekliliğinde başarıyla uygulanmaktadır.