randevu

KOZMETİK AKUPUNKTUR

Kozmetik akupunktur, sağlığın yüze yansıması, daha genç ve dinç görünmeyi sağlayan bir anti-aging tedavidir. Kozmetik akupunktur tedavisinde MEI-ZEN olan yüz ve boyun estetiği protokolü kullanılmaktadır. Elastin ve kolajen liflerin artışı; kişinin kendini daha zinde hissetmesini sağladığı gibi kırışıklıklarının tedavisinde de çok etkilidir. Anti-aging tedavisinde amaç; kişinin yaşlılık belirtilerini yavaşlatmak ve sağlığı korumaktır.

Akupunktur, tüm sistem hasarlarında ve tüm metabolik olaylarda etkilidir. Akupunkturun az ya da çok etkili olmadığı bir hastalık mümkün değildir. Akupunktur, zarar verme olasılığı olmayan ender tedavi yöntemlerinden biridir. Çünkü akupunkturun etki mekanizması, vücudu olması gereken fizyolojik hale getirmek üzerine kuruludur.

Kozmetik Akupunktur, “KAN DOLAŞIMI” ve “OTONOM SİNİR SİSTEMİ” uyarımı yaparak deride, kolojen ve elastin üretimini harekete geçmesini sağlar. Kolojen ve elastin üretiminin azalması nedeniyle sarkma ve kırışıklıklar oluşur. Kozmetik akupunktur, boyun ve yüz bölgesinde kan akımının artırarak cildin gerginleşmesini, kırışıklıkların dolmasını sağlar. Cilt daha parlak, rengi ve görünümü daha canlı görünür.

Kişilerin daha genç görünmesini sağlayan ve girişimsel olmayan en sağlıklı yaklaşımdır. Yüzdeki özel noktalara, özel teknikle konulan iğnelerle yaşlanma belirtilerini azaltan etkili bir yöntemdir.

Bu yöntemle 10-12 seans sonrasında ortalama 5-10 yıl genç görünmek mümkün olabilmektedir.

Cilt Üç Tabakadan Oluşur:

 1. Epidermis: Cildin en üst tabakasıdır. Keratinosit denilen cilt hücreleri 28 günde bir kendini yeniler. Retinol, alfa hidroksi asid gibi kozmetik ürünler bu tabakaya etkili olurlar. Maskeler, peeling yapan ürünler ve nemlendiriciler epidermis tabakasına etki edebilirler.

Kozmetik akupunktur uygulaması, yaşlanan cildimizin kırışıklıklarını, epidermis üzerindeki su miktarını artırıp ve cillte pigmentasyon sorununu çözer.

 1. Dermis: Cildin kalınlık, nemlilik ve elastikiyetini belirleyen derinin kozmetik tabakasıdır.

Kolojen, elastin lifler ve glikozaminoglikanları (matriks) içeren bu tabaka, yaşla beraber elastikiyetini (hyaluronik asid), suyunu ve kalınlığını kaybetmeye başlar. Kozmetik mezoterapi ürünlerinin enjekte edildiği ve Antiaging için kozmetik bölge dermiş tabakasıdır.

Kozmetik akupunktur tedavisinde kolojen ve konnektif doku yapması için dermiş tabakası uyarılır. Cilt kırışıklıkları hızla düzelir ve daha yumuşak, parlak, sağlıklı bir yapıya kavuşur.

 1. Deri altı ve yağ tabakası: Normalde vücut ağırlığının %14-20’sini oluşturan yağ hücreleri, fibröz doku ve kan damarlarından oluşur. Deri altı yağ tabakası Liposuction uygulanan bölgedir.

Kozmetik akupunktur, cilt altı yağ dokusunun yeniden organizasyonunu, yeni damar gelişimi ile selülitlerin iyileşmesini ve cildimizin sıkılaşmasını sağlar.

 

KOZMETİK AKUPUNKTUR UYGULAMALARI

Kozmetik akupunktur uygulamaları aşağıdaki durumların tedavisinde başarılı olarak uygulanmaktadır.

 1. Kaz ayakları tedavisinde akupunktur tedavisi: Gülme çizgileri olarak da bilinen bu çizgiler, yıllar içinde karakteristik bir şekilde yerleşirler.
 2. Alın çizgileri: Kaşlara paralel yerleşen bu çizgiler de daha yaşlı görüntüye yol açar.
 3. Kaş çatma çizgisi: Kaşlar arasında dern oluk şeklinde kırışıklıklar, stresle ve yaşla giderek artar.
 4. Nazolabial oluk: Burun kenarından ağzın köşesine kadar uzanan hattır. Uygulama sonrası bu oluk daha yumuşak ve genç bir görünüme kavuşturulur.
 5. Gözaltı çizgileri: Gözlerin hemen altında ve yorgunluk anlarında belirginleşen uyku çizgileri olarak da bilinen kırışıklıklardır. Akupunktur ile göz çevresi kasları güçlendiğinde ve elastikiyeti artırıldığında doku kendisini çok iyi toparlar ve daha genç bir görünüm de elde edilir.
 6. Sarkık göz kapakları: Yer çekimi, uykusuzluk, dinlenememek bu çizgileri artırır. Göz kapağı elastikiyeti 30 yaş üstünde azalır. Akupunkturun ”Qi” enerjisini dengelemesiyle gerekse göz çevresindeki uygulamalarla sağlıklı görünüm elde edilir.
 7. Sigara çizgileri: Dudak üstünde, sigara içimiyle gelişen dudağa dikey oluklardır. Nikotin, karbon monoksit ve hidrojen siyanid nedeniyle artarlar.

AKUPUNKTUR GENÇLEŞTİRİR

 • Parlak ve canlı bir deri
 • İnce çizgilerin kaybolması
 • Derin çizgilerin düzleşmesi
 • Yaşlanma lekelerinde solma
 • Tonusu düzelmiş yüz kasları
 • Genel olarak daha sağlıklı ve güzel bir görünüm
 • Akne ve Rosacea sayısında ve deri hassasiyetinde azalma sonuçlarına ulaşılmaktadır.

Bursa’da bulunan kliniğimizde uzman ekibimizle AKUPUNKTUR TEDAVİSİ‘ni başarıyla gerçekleştiriyoruz.

Tedavi ve Randevu
için Bizi Arayın


Kliniğimize gelin, modern tedavi yöntemlerimizle sağlığınıza kavuşun!

0541 207 22 95

0224 249 44 41

ADRESİMİZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ARA