randevu

ESTETİK CİLT MEZOTERAPİSİ


MEZOTERAPİ – CİLT GENÇLEŞTİRME

Mezoterapi, günümüzde estetik tıp alanında selülit, saçlı deri tedavilerinde,  yüz ve cilt gençleştirme tedavilerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Mezoterapi iğneleri ile belli açılarla ilacı direkt hedef dokuya enjekte ederek bölgesel tedavi sağlanır. Kılcal damar ve kanlanmanın artışı ile bağışıklık sistemi harekete geçirilerek anti aging, yani yaşlanmaya karşı genç kalınma etkisi sağlanmaktadır.

YÜZ KIRIŞIKLIK TEDAVİSİ

Vitaminlerin, aminoasitlerin, minerallerin, enzimlerin homeopatik ilaçların, karışımlar halinde, mikroenjeksiyon tekniği ile cildin orta tabakasına enjekte edilmesi ile uygulanan bir tedavidir. Saç tedavisinde, cilt yenileme, selülit, leke tedavilerinde, lifting,  bölgesel incelme tedavilerinde yaygın olarak kullanılır.

Mezolift veya mesolifting kelime olarak “cilt germe” anlamındadır. Yüz mezoterapisinde, yüzdeki kırışıklık, lekelenmeler ve cansızlık ortadan kaldırılması amaçlanır.

Estetik mezoterapi sonuçların hızlı ve kesin olup ortalama 3. seanstan sonra istenilen sonuçlar gözlemlenir. Lokal veya genel anestezi gerekmez ve tedaviden sonra kişi günlük aktivitelerine devam eder. Kozmetik mezoterapi arafin, yosun, masaj gibi yöntemlere göre çok daha etkin ve kısa sonuçlar sağlar.

SELÜLİT VE BÖLGESEL ZAYIFLAMADA MEZOTERAPİ

Mezoterapi tedavisi ile kan dolaşımının ve yağ yıkılmasının artması ile selülitlerde azalma, hızlı incelme ve zayıflama meydana gelmektedir. Kişinin bazal metabolizması, günlük aktiviteleri ve alternatif yemek biçimleri ile kişiye özel diyet programı hazırlanır.

Düzenli ve sağlıklı beslenme tarzı ile kas kaybına neden olmadan protein, karbonhidrat, lif, yağ, vitamin ve mineralden zengin diyet sayesinde sağlıklı kilo verilir.

Mezoterapi sonucunda sağlanan zayıflamada sarkma problemi görülmez. Gebelikten sonraki sarkma problemleri ve yaşın ilerlemesine bağlı kol altındaki sarkmalarda başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Mezoterapi tedavisi kişiden kişiye göre değişmekle birlikte ortalama 5-8 seans sürmektedir. Seans aralıkları minimum bir hafta aralıklarla yapılmakta olup, tedaviden sonra kişinin günlük hayatını etkileyecek kısıtlama olmaz.

CİLT GENÇLEŞTİRMEDE MEZOTERAPİ

Yüz cildinin altına CGF-CD34 hücre yenileyici, kombine vitaminler, dolaşım düzenleyiciler, protein yapı taşları ve dolgu maddeleri enjekte edilir. Estetik Mezoterapi tedavisi ile cilt canlandırılır, lekeler tedavi edilir, cilt sarkmaları ve kırışıklıkları düzenlenir. Cilde parlak ve ferah bir görüntü kazandırılır.

Bir Mesaj Gönderin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ARA