randevu
DERMAPEN

Cilt yenileme yöntemi olan dermapen güvenli ve etkin cilt yenileme uygulaması olup günümüzün en popüler antiaging tedavi seçeneklerinden biridir.  Fraksiyonel cilt gençleştirme, fraksiyonel cilt yenileme veya perkutan kollojen indüksiyon tedavisi yönteme verilen diğer isimlerdir.

Saç dökülmesi, alın çizgileri, kaz ayakları, gül çizgileri, skar izleri ve sivilcelerinize karşı DERMAPEN, PRP VE MEZOTERAPİ ile etkili sonuçlar vermektedir.

Akne, sedef ve egzema gibi cilt problemlerinde Fitoterapi, Ozon Tedavisi, Mezoterapi, Dermapen, Homepatik Tedavi ve Akupunktur tedavilerinin modern ve alternatif tıp tedavileriyle yüz güldürücü iyileşmeler elde edebiliyoruz.

 

 

Dermapen Nedir?

Dermapen uygulaması bir tür fraksiyonel cilt yenileme işlemidir. Çalışma sistemi roller tedavilerine benzer ve daha kontrollü etkin tedavi yöntemidir. Mikroiğneleme sistemi ile çalışan dermapen daha hızlı, derine inebilir ve etkin tedavi gerçekleştirir. Dermapendeki mikroiğnelerin hızı ve derinliği kolayca ayarlanabildiğinden çok çeşitli tedavilerde kullanılır. Deri üzerine sürülen ilaçların cilt altına emilim kapasitesini yaklaşık 100-150 kat arttırırlar. Böylece cilt altında kollojen ve elastin proteinlerinin yapılanması sağlanır. Dermapen hibrit bir tedavi yöntemi olup fraksiyonel lazerlere, diğer bakımdan elektronik roller’lere benzer.

 

Dermapen Uygulaması Nasıl Olur?

Dermapen uygulamasına işlem yapılacak bölgenin temizlenmesi ve sterilize edilmesi ile başlanır. Bu bölgeye ağrı duyusunu azaltmak için ağrı kesici kremler sürülür. Uygulama alanı anatomik olarak referans noktalarına ayrılır. Cihaz yapılacak tedaviye göre ayarlanır ve işleme başlanır. PRP yönteminin tedaviye kombine edilebilmesi yöntemin önemli avantajlarındandır. Dermapen uygulama tedavisi derin sivilce izlerinin tedavisinde derin tedavi, antiaging bakımlarda yüzeysel tedavi yapmaya imkan verir. Uygulama 25-30 dk kadar sürer. Dermapen işlemi sonrasında maske uygulaması yapılır ve cilt rahatlatılır.

 

Dermapen Uygulaması

Dermapen uygulamaları uygulanan bölgeye ve tedavi edilmek istenen soruna göre değişmekle birlikte ortalama 1-2 hafta ara ile toplamda 2 ile 6 seans arasında gerçekleştirilen uygulamalardır. Sonuçların kalıcılığının artırılması için dermapen uygulamalarının yaklaşık 3 ile 4 ayda bir tekrarlanması tavsiye edilmektedir.

 

Dermapen Uygulamasının Avantajları

1• Güvenli ve etkin bir yöntem olması

2• Fraksiyonel lazerlere göre iyileşme süresinin çok kısa olması

3• Uygulamaların ağrısız ve acısız olması

4• 25-30 dk gibi kısa bir sürede işlemin tamamlanması

5• Yan etki olasılığının çok düşük olması

6• Düşük maliyet olarak özetlenebilir.

 

Dermapen’in Kullanıldığı Alanlar

Fraksiyonel cilt yenileme sistemi cilt proteinlerini aktive ederek cilt tazeleme tedavisinde rol almaktadır. Yüzeysel olarak ayarlandığında genel cilt bakımı ve antiaging tedavilerde dermapen uygulamaları kullanılabilir.

1• Cilt kırışıklık ve sarkmaların tedavisinde antiaging olarak

2• Akne izlerinin tedavisi

3• Yanık ve yara izlerinin tedavisinde

4• Cilt çatlaklarının tedavisinde

5• PRP uygulamalarında

6• Üst dudak çizgileri ve kırışıklarının tedavisinde

7• Göz çevresi çizgi ve kırışıklıklarının tedavisinde dermapen prosedür tedavisi başarılı olarak uygulanmaktadır.

Bursa’daki modern ve konforlu kliniğimizde DERMAPEN yöntemiyle CİLT SAĞLIĞI TEDAVİSİNDE başarılı ve güzel sonuçlar alıyoruz.

Tedavi ve Randevu için Bizi Arayın

bizi arayın

Kliniğimize gelin, modern tedavi yöntemlerimizle sağlığınıza kavuşun!


ADRESİMİZ ››

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ARA