randevu

CİLT PERKÜTAN KOLLOJEN TEDAVİSİ

CİLT PERKÜTAN KOLLOJEN TEDAVİSİ- MİKROİĞNELEME

Perkütan Kollojen İndüksiyonu (PCİ) cildimizin temel yapıtaşlarından biri olan kollajenleri artırmaya yönelik yapılan bir gençleştirme tedavisidir. Mikroiğneleme olarakta bilinen perkütan kollojen indüksiyonu sık kullanılan kozmetik uygulamalardan biridir. Kollajen kalitesini artırarak daha aydınlık ve parlak canlı bir cilt için yaptırılmaktadır. Kollajenler cildimizin elastikiyetinden sorumlu ana protein lifleridir. Yaşlanma hadisesi ile bunlar hem sayı hem de kalite olarak geriler. Amaç elastikiyetini kaybetmiş, ışıltısını, parıltısını yitirmiş cildi yeniden yapılandırmak, yaşlanma sürecinin cilde getirdigi etkileri durdurmak ve geriye götürmektir.

 

Cilt Perkütan Kollojen Tedavisi Uygulaması

Deriye çok sayıda iğneleme sonucu oluşan deliklerde başlayan yara iyileşmesi yeni kollajen oluşumu ile sonlanır. Bir diğer kullanım şekli de bazı maddelerin ‘transepidermal penetrasyonunu arttırmak amacı ile’ mikroiğneleme yönteminin kullanılmasıdır. Uygulanacak bölge lokal anestezik krem ile uyuşturulduktan sonra steril olarak hazırlanır.

Mikroroller veya dermoroller şeklindeki aletler bu işlem için üretilmiştir. Dermaroller adı verilen özel bir cilt tedavi sistemi ile cildin bütünlüğü bozulmadan açılan microkanallar içine ve cildin ihtiyacına uygun olacak amino asitler, mineraller, biomimetic peptidler büyüme faktörleri veriliyor.

Perkütan Kollojen İndüksiyonu uygulaması 20-30 dakika sürebilir ve tedavi sonrası ciltte hafif bir pembelik gözlenebilir. Hastaya derinin nem ihtiyacını karşılayacak krem ve serumlar ve SPF 30+ güneş koruyucu krem önerilir.

 

Etkisi kaç seansta belli oluyor?

Hastanın cilt tipine, yaşına, cildin maruz kaldığı çevresel faktörlerin yol açtığı hasara göre 3 hafta ara ile 4 ila 6 seans arası bir tedavi sürecine ihtiyaç duyulmaktadır.

 

Cilt Perkütan Kollojen Tedavisi Uygulandığı Bölgeler

Perkütan Kollojen İndüksiyonu tedavisi cildin kalitesini yitirdiği ve elastikiyet kaybı bulunan her bölgeye uygulanabilir. Yüz, boyun, dekolte, kol, karın, bacak derisi başlıca uygulama alanlarıdır. Akne izlerini azaltmada, geniş gözenekli cilt yapısının düzeltilmesinde, skar ve yara izlerinin tedavisinde etkin bir tedavi yöntemdir. Mikroiğneleme yöntemi özellikle liposuction sonrasında meydana gelen yüzey düzensizliklerinin tedavisinde, kol ve bacak iç kısımlarındaki hafif gevşekliklerde oldukça başarılı sonuçlar vermekte.

 

Cilt Perkütan Kollojen Tedavisi kimler yaptırmamalıdır?

Aktif aknesi olan kişilerde, aktif herpes döneminde, hamile ve emziren bayanlarda, egzema ve sedef hastalarında, siğillerin varlığında, tahriş olmuş ciltte, enfekte veya açık yara halinde olan ciltlere kollajen induksiyon tedavisi uygulaması uygun değildir.

 

Cilt Perkütan Kollojen Tedavisi Uygulamasının yan etkileri

Hafif kızarıklık dışında bir yan etkisi yoktur. İşlem sonrası kesinlikle sosyal programına devam edebilir. Kollajen induksiyon tedavisi cilt yüzeyinde kimyasal bir madde ile uyarma yapmadığı, derinin bariyer özelliğine herhangi bir zarar vermediği için yaz aylarında da tedaviye devam edilebiliyor.

Bursa’da bulunan kliniğimizde uzman ekibimizle Cilt Perkütan Kollojen Tedavisi Uygulaması ile başarılı sonuçlar alıyoruz.

Tedavi ve Randevu için Bizi Arayın

bizi arayın

Kliniğimize gelin, modern tedavi yöntemlerimizle sağlığınıza kavuşun!


ADRESİMİZ ››

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ARA