CGF Tedavisi

 

CGF Kök Hücre Tedavisi, kanın iyileştirme potansiyelinin en yüksek olduğu tedavi metodudur.

CGF-CD34 kök hücre uygulaması ile, kanın iyileştirme potansiyeli yoğunlaştırılarak kullanılır. Bu hücreler kişinin kendi kanından doğal yöntemlerle elde edilen büyüme faktörlerini içerirler.
Osteoartrit ( kireçlenme ) ve yumuşak doku rahatsızlıklarının ( FİBROMİYALJİ ) tedavisi amacıyla KÖK HÜCRE (CGF-CD34 ) + OZON birlikteliği mükemmel sonuçlar vermektedir.

KOZMETİK AMAÇLI

• Medikal estetik ve güzellik amaçlı kullanılır.

• Dudak şekillendirilmesi

• Anti-aging uygulamalarında,

• Cilt kırışıklıkları-sarkmalarının tedavisinde

• Yüz gençleştirme ve saç dökülmesinin önlenmesi tedavilerinde ozon tedavisi ile kombine kullanıldığında çok başarılı bir ikili oluşturmaktadır.

• Yüzde lifting yani toparlanma ve dolgu etkisi sağlar.

• Derideki kırışıkların, çöküntülerin giderilmesi, sellülit ve ciltteki çatlaklıkların tedavisini sağlar.

• Akne tedavisi

CGF-CD34 etkisi ne kadar sürer ?

Genellikle ilk enjeksiyondan sonra gelişme görülmeye başlanır. Birkaç gün sonra bile ciltte sağlıklı bir parlaklık görülebilmektedir. 3 hafta ile 3 ay aralıklar ile uygulanabilen bu yöntemde 3-6 seanslık kürler önerilmektedir. Takiben yılda 3-4 kez tekrarlanırsa kürler kalıcı bir gençleştirici etkiyi elde ederler.

Uygulama sonrasında dikkat edilmesi gereken hususlar;

Uygulama sonrasında bölgede kızarıklık ve gerilme hissi olacak, tedaviye gerek duymadan kendiliğinden iyileşecektir, Uygulama bölgesinin 4-6 saat süre ile yıkanmaması, temizlenmemesi önerilir. Uygulama sonrası 12-24 saat makyaj ürünleri kullanılması önerilmemektedir. Uygulaması sonrası 12-24 saat havuz, denize girilmemesi gereklidir.

KÖK (stem cell) hücre nasıl elde edilir?

 

Kök hücre hazırlanması özel ekipman ve eğitim gerektiren bir işlemdir. Hastadan damar yolu ile yaklaşık 50-80 cc kadar kan bu iş için özel olarak hazırlanmış pıhtılaşma önleyici ilaç ihtiva eden tüplere alınır. Alınan kan tüpleri özel işlemlerden geçirilir. Bu işlem yaklaşık 30/60 dakika sürer. İşlem tamamlandıktan sonra hazırlanan CGF/CD 34 ( stem cell ) solüsyonu uygulanmak istenen bölgeye ve ayrıca bir miktarda damar yoluyla hastaya uygulanır.