randevu

Bursa Varis Tedavi Merkezi

Bursa Varis Tedavi Merkezi bursa varis tedavisi bacaklar öncesi ve sonrası varisli bacak, tedavi olmuş bacak

Varis

Varis tedavisi, bacaklarda bulunan kirli kanı kalbe ve akciğere taşıyan toplardamarların içinde yer alan kapakçıkların işlevini yerine getirememesi ile varis oluşumu başlar. İç varis, bacak kaslarının içindeki toplardamarın genişlemesi ve yetmezliği ile oluşabilmektedir. Daha açık bir ifadeyle Varis, vücudun yani bacakların alt kısmında toplanan “kirli kanı” kalbe taşıyan toplardamarların işlevini yerine getirememesi ile genişleyip, kıvrıntılı hal alması olarak tarif edilebilir.

Varisin belirtileri; bacaklarda ağrı, şişkinlik, ağırlık, yanma hissi, kramp, kaşıntı, damar genişlemeleri ve yara oluşumu varisli hastaların şikayetlerinden bazılarıdır.

İç ve dış varis olarak ikiye adlandırılır. İç varis, bacak kaslarının içindeki toplardamarın genişlemesi ve yetmezliği ile oluşabilmektedir. Dış varis, derinin hemen altında, gözle görülebilen ağrı ve şişkinlik vb. belirtileri olan damarsal yapıların oluşmasıdır.

Varis nedenleri ile ilgili yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. –> Varis Risk Faktörleri

Varis Çeşitleri

 • Telenjektazik venler; çapı 1 mm’den küçük genişlemiş, intradermal kılcal küçük damarlardır.
 • Retiküler venler; çapı 1- 3 mm arasında, intradermal, küçük ve kıvrımlı genişlemiş ven yapılarıdır.
 • Variköz venler; çapları 3 ve 3 mm üstünde geniş, kıvrımlı toplardamar ven genişlemeleridir.

Varis Tedavisinde Kullanılan Yöntemler

Ameliyat ile ve ameliyatsız varis tedavisi olarak ikiye ayrılır. Ameliyatsız varis tedavisinde köpük tedavisi ve lazer tedavisi en yaygın olanlarıdır.

Varis skleroterapi (halk arasındaki adıyla köpük) tedavisinde amaç, bacak içerisindeki varislere çok ince iğneler aracılığıyla sklerozan madde enjekte edilerek varisli damarların işlevsiz hale getirip varislerin yok edilmesidir. Varis Skleroterapi Tedavisi, muayenehane veya poliklinik koşullarında hekim tarafından yapılmaktadır. Skleroterapi uygulaması ancak doktor tarafından yapılabilir. Kap ve Damar Cerrahisi Uzmanı bir hekim bu işin uzmanlık alanındadır denilebilir.

Her seansta belli bir alan yapılmakta ve belirli aralıklarla hasta çağırılarak varis tedavi süreci tamamlanmaktadır. Hasta işlem sonrasında yürüyerek evine rahatlıkla gidebilmekte, günlük yaşamına devam edebilmekte ve araç kullanabilmektedir.

Lazer ile varis tedavileri ile ilgili yazımız

Diğer varis tedavi yöntemleri ile ilgili yazımız

AMELİYATSIZ VARİS TEDAVİSİ

 • Ameliyatsız varis tedavisi hijyenik klinik ortamda, sağlıklı ve rahat bir şekilde uygulanabilmektedir.
 • Bu yöntem uygulandığı zaman, kişide müdahale ile ilgili herhangi bir iz kalmaz.
 • Bu tedavi yöntemi uygulandığı takdirde, aynı gün içerisinde hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
 • Tedavide gerek bölgesel veya genel anestezi gerekmemektedir
 • Varislerin tedavi edilmesinde ameliyatsız tekniğin herhangi bir sınırlaması bulunmamaktadır.
 • Şeker ve hipertansiyon gibi rahatsızlıklara sahip olmanız, ameliyatsız yöntemlerin uygulanmasını engellememektedir.

AMELİYAT İLE VARİS TEDAVİSİ

 • Ameliyathane koşullarında uygulanması gerekmektedir.
 • Uygulandığında bu tedavinin uygulandığı kişilerde kesik ve dikiş izleri şeklinde izler kalmaktadır.
 • Hastanede yatmanız ve bir süre istirahat etmeniz gerekmektedir.
 • Ameliyatlı yöntemde, kişinin genel anestezi altında olması gerekir. Yaş sınırı ve eşlik eden hastalıklar önem arz etmektedir.

Bursa Varis Tedavi Merkezi

BursaVaris Tedavi Merkezi’nde, Op. Dr. Yunus Keser YILMAZ yönetiminde hastalara 30 yıllık bilgi ve deneyim sahibi uzman hekim ile ameliyatsız varis tedavisi uygulanır. Uygulanan bu tedavi neticesinde tüm hastalarımız kliniğimizden mutlu bir şekilde ayrılmıştır. Kliniğimiz Bursa Nilüfer Odunluk mahallesinde haftanın 6 günü saat 08:30 ile 19:00 arasından hizmet vermektedir. Kliniğimiz ile iletişim kurduğunuzda ilgili asistanımız sizlere yardımcı olmaktadır. Telefon ve sosyal medya kanallarını kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram hesaplarımızı takip etmek için tıklayınız: @dryunuskeser ve @bursavaristedavimerkezi

Limonla veya Sarımsakla Varis Tedavisi Olur mu?

Bu soruları zaman zaman almaktayız. Evde bitkisel yollarla varislerine çözüm bulmak isteyen kişiler maalesef bu gibi yöntemleri araştırarak uygulamaya çalışmaktalar. C vitamini yönünden oldukça zengin olan limonun, bir toplardamar hastalığı olan varis tedavisi için bir rolü bulunmamaktadır.

Aynı şekilde vücuda birçok faydası dokunabilen sarımsağında varis tedavisinde yeri yoktur. Bu gibi besin maddeleri varis gibi sorunlu bir damarı tedavi edemez, iyileştiremez. Özetlersek, limonla varis tedavisi olmaz, sarımsakla varis tedavisi olmaz.

Varis tedavisi için öncelikle detaylı bir muayene ve tetkik yapılmalı, sorunun nereden kaynaklandığı, hastanın damar ve venöz sistem yapısı, varis derecesi, yoğunluğu ve klinik tablosu gibi hususlar incelenerek alanında uzman Kalp ve Damar Cerrahisi Doktorunca tedavi başlatılmalıdır.

Varislerinizi önemseyin, gerçeği yansıtmayan uygulamalarla zaman kaybetmeden tedavinizi ertelemeyin. Varis hastalığında modern, ameliyatsız tedavi yöntemleri uyguladığımız kliniğimizden randevu alarak siz de değişime başlayabilirsiniz.

Varis Tedavisini Sigorta Karşılar mı?

Sağlık hizmeti almak isteyen birçok kişinin kliniğimize “SSK geçerli mi”, “Sigorta karşılıyor mu”, “SGK var mı”, “Sigorta anlaşmanız var mı” gibi sorular sormaktadır. Bu tür tedavileri uygulayan tüm özel sağlık hizmeti veren kuruluşlarda varis tedavisini sigorta karşılamamaktadır. İnternette yer alan aldatıcı reklamlar, yazılar ve web siteleri birçok mağduriyetler doğurmaktadır.

Varis Tedavisi Fiyatları

Bursa Varis Tedavisi Fiyatları

Tedavinin fiyatı, hastanın muayenesi sonunda hekimin uygun göreceği yönteme, seans sayısına ve tedavi dozuna göre değişken olacaktır. En net fiyat muayene değerlendirme neticesinde çıkan plan dahilinde belli olacaktır. Genel bir fikir vermesi açısından varislerin durumuna göre ortalama bir şey söylemek gerekirse de 5000 TL ile 25000 TL arasında değişebilen bir tutar söylenebilir.  Belirttiğimiz gibi, bu meblağ varis durumuna göre düşebilir de artabilir de. Kliniğimizde varis tedavisi olmaya karar veren hastalarımızdan muayene ücreti tedavi ücretinden düşülür.

Bursa’da ameliyatsız varis tedavisi için Op. Dr. Yunus Keser YILMAZ yönetimindeki Bursa Varis Tedavi Merkezi’nden randevu alabilirsiniz.

İletişim: 0224 249 44 41 ya da 0541 207 22 95 i aradığınızda klinik asistanlarımız size yardımcı olacaktır.

 

Varis ile ilgili daha fazla bilgi için: www.varisbursa.com

 

ARA