randevu

AMELİYATSIZ BEN TEDAVİSİ

 

Ben (nevüs) oval ve dairesel şekillerde vücudun herhangi bir yerinde oluşabilirler. Benlerin bir kısmı doğuştan görüldüğü gibi, bazen de sonradan çıkabilirler. Derimizin renginde, kahverengi veya siyah renkli olan bu benler sıklıkla yüzümüzde, göz kapaklarımızda, koltuk altlarımızda, sırt ve göğüs bölgelerimizde çıkabilir ve estetik açıdan  can sıkıcı olabilirler.

Ben Oluşma Nedenleri

Benlerin neden oluştuğu hakkında tam bir somut neden bilinmese de benlerin oluşumu hakkında birçok faktör suçlanmaktadır. İnsan vücuduna eşit bir şekilde dağılarak rengini veren melanin maddesi gruplaşarak tek bir noktada toplandığında koyu renkli ben (nevüs)  oluşumuna neden olmaktadır. Benler saçlı deri ve genital bölge dahil olmak üzere vücudun her yerinde ortaya çıkabilirler.

Benleri alınmalı mı?

Benler (nevüsler) sabit renk ve boyutta kaldıklarında genelde herhangi bir sorun oluşturmazlar. Fakat benlerde renk değişikliği veya büyüme fark edilirse mutlaka uzman tıp doktoru tarafından değerlendirilmelidir. Bazı benler de düşük olasılıkla olsa da zaman içerisinde kendiliğinden küçülerek kaybolabilirler. Estetik olarak kötü görüntüye sebep olan benlerde aldırılabilir. Bir çok ben yeri itibariyle kişileri oldukça rahatsız edebilirler. Bu tarzda ki rahatsız edici benleri aldırmak doğru olacaktır.

Benleri Aldırmak Zararlı mıdır?

Benlerin alınması ile ilerde daha kötüye gideceği gibi yaygın bir yanlış inanış vardır. Ancak tam tersi olarak benlerin alınmaması durumunda Malign Melanom adı verilen deri kanserine yakalanma riski ihtimali vardır. Bu nedenle benleri aldırmak zararlı değil tam tersine kansere dönüşüm riskini ortadan kaldırmaktadır. Bu açıdan mevcut benlerin herhangi bir risk oluşturmaması ve hayati tehlikeye yol açmaması için erken dönemde alınmasında yarar bulunabilmektedir.

Ben Çeşitleri

Koyu renkli, renksiz, kabarık, yüzeysel, büyük, küçük, kıllı ve kılsız gibi çeşitli benler insan vücudunda oluşabilir.

 

Ben Aldırma Nasıl Yapılır? Benleri Aldırmak Zararlı mıdır?

Doktora Sorun

TIKLA

BEN TEDAVİSİ

Vücut üzerinde duran benin kanserleşme riski daha fazladır,  alınmış olan benin kanser yapma olasılığı bulunmamaktadır. Ben (nevüs) aldırmak için ameliyatlı ve ameliyatsız yöntemler bulunmaktadır. Ancak ameliyatsız yöntemler avantajları bakımından daha fazla tercih edilmektedir.

Lazer ile ben aldırma tedavisi: Ben tedavisinde lazer ile buharlaştırma yönteminde  kabarık olmayan yüzeysel benlerin alınma işleminde başarı oranı yüksek tedavi yöntemidir.

Radyo frekans ile buharlaştırma tedavisi: Radyo frekans ile buharlaştırma tedavisi ben (nevüs) tedavisinde başarılı bir yöntemidir. Elektrik enerjisinin radyo dalgalarına dönüşmesi ile uygulanan bu yöntemde yüzeysel ve kabarık benler buharlaştırılarak yok edilir. 3 dakika kadar kısa bir sürede gerçekleştirilir. Ben tedavisinde herhangi bir kesi, dikiş ya da pansuman gerektirmez.

Radyokoter ile damar beni dediğimiz hemanjiom hariç büyük, küçük renkli, renksiz tüm benlere tedavi uygulanabilir. Ben tedavisi yapılan bölgede tekrar ben oluşumu meydana gelmez.

Bu bilimsel olan yöntemlerin dışında benlerin yok edilmesi için çeşitli yöntemler öğrenilebilir. Örneğin evde uygulanabilecek ben tedavisi için bitkisel kürler bulunmaktadır. Aynı zaman da birçok kişi de benlerini ip bağlayarak kendileri koparmaya çalışmaktadır. Risk oluşturabilen bu yöntemler denenmemeli ve benlerle oynanılmamalıdır.

 

Ben Aldırmak İz Bırakır mı?

Yani direk olarak evet veya hayır demek doğru bir yaklaşım değildir. Örneğin ameliyat ile alınan benlerin yerinde dikiş izi kalacak ve benden daha fazla rahatsız edici bir görünüme sebep olabilmektedir. Ancak lazer ya da radyo frekans gibi yöntemlerle alınan benlerin yerinde herhangi bir iz kalmamakta ya da sivilce izinden çok daha belirsiz bir iz kalabilmektedir.

AMELİYATSIZ BEN TEDAVİSİ

Ameliyatsız Modern Uygulama İle Kısa Sürede Benlerinizden Kurtulun!Benler (nevüsler) genetik ya da sonradan çeşitli faktörler ile kişinin vücudunda oluşabilen lezyonlardır. Bu lezyonlar siyah, kahverengi tonda veya cilt renginde farklı çaplarda ve kabarık olabilirler. Benlerin varlığı çoğu kişiyi genellikle estetik olarak rahatsız etmektedir. Ben tedavisinde buharlaştırma (radyo frekans) lazer ve dondurma, modern ameliyatsız tedavi yöntemleri arasındadır.NATURAL KLİNİKAyrıntılı bilgi için:https://www.naturalklinik.com/ameliyatsiz-ben-tedavisi/Randevu ve iletişim için: 0541 207 22 95Adres: Kükürtlü mah. Oulu cd. 9.Manolya sk. total petrol arkası Aka plaza Patonet Kat:1 Osmangazi#ameliyatsızbentedavisi #benaldırma #bentedavisi

Posted by Operatör Doktor Yunus Keser Yılmaz on Tuesday, July 9, 2019

Ben Tedavisi Kalıcı mıdır? Benler Tekrar Oluşur mu?

Sorun

TIKLA

Tedavi ve Randevu için Bizi Arayın

bizi arayın

Kliniğimize gelin, modern tedavi yöntemlerimizle sağlığınıza kavuşun!


ADRESİMİZ ››

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ARA