randevu

Akupunktur Tedavisi Nedir?

Hayatımız genelde görülmeyen ve duyulmayan, rahatsızlık ve hastalık belirtileri ile sonuçlanan senfoni şeklindeki vibrasyonlara bağlıdır. Bu vibrasyon veya frekans senfonisi evrenin dilidir. Hayatın Her formu frekanslara bağlıdır. Enerji tıbbı, sağlığı düzeltmek için vücudun doğal frekans ve vibrasyonlarını temin eder.

Hayat yeryüzünün daima manyetik frekans alanı ile desteklenmektedir. Biz daima bu frekans tarlasında yıkanmaktayız. Tamamlayıcı alternatif İntegratif tıp tedaviler arasında en çok bilinen AKUPUNKTUR, birçok hastalığa deva olmaktadır. Kronik ve akut hastalıkların tedavisi KLASİK TIP ve İNTEGRATİF TIP alanlarının bütüncüllüğü ile daha başarılı olacaktır.

Akupunktur çok geniş bir endikasyon alanını içeren hastalık durumlarını tedavi etmek için kullanılır.

Alternatif tamamlayıcı tıp tedavileri arasında en çok bilinen AKUPUNKTUR, birçok hastalığa deva olmaktadır.

Kalp damar sistemi hastalıları, Kas spazmları ve ağrı, Kronik sırt sorunları ve sırt ağrısı, Boyun ağrısı, Diz ağrısı, Osteoartrit, Migren sıklığını ve şiddetini azaltmak da dahil olmak üzere baş ağrıları, Ruh hali, Depresyon, Alerjiler

Sindirim sistemi sorunlarında kullanım alanı olan ve Dünya Sağlık örgütünce kabul edilen bir tedavi yöntemidir.

Kronik ve akut hastalıkların tedavisi KLASİK TIP ve İNTEGRATİF TIP alanlarının bütüncüllüğü ile daha başarılı olacaktır.

Akupunktur nasıl tedavi sağlar?

Akupunktur noktalarının uyarılması ile beyin , sinir sistemi ve akupunktur ssitemi denilen mekanizma ve yolakların harekete geçmesi sağlanır. Uyarılan merkezlerde hücresel haberleşmenin hızlandığı, kan akımının arttığı, belli hormon ve enzimlerin  salgılanmaktadır. Biyokimyasal, hormonal ve nörolojik seviyede önemli ve vücudun çalışma mekanizmasında bazı kimyasalların üretimini sağladığı gösterilmiştir. WHO (Dünya Sağlık Örgütü) tarafından yaklaşık 60 kadar hastalıkta etkili bir tedavi yöntemi olarak onaylanmıştır.

Akupunktur kilo fazlalığı ve sigara bağımlılığını tedavi edermi?

Zayıflamaya yardımcı olarak Akupunkturu tedavisi tüm dünyada kullanılmakta olup Dünya Sağlık Örgütü tarafından da onaylanmıştır. Vucut ve kulaktaki akupunktur noktalarının uyarılması ile mide asiditesinin azaldığı, metabolik faaliyetlerin hızlandığı, diyet yaparken salgılanan stres hormonlarının oluşmadığı bilimsel olarak gösterilmiştir.

Akupunktur tedavi süresi ortalama nedir ?

Akupunktur tedavi programı yaklaşık bir saat süren ve ortalama 4-12 seanstan oluşan bir kürden oluşur. Akupunktur tedavisinde genellikle tedavinin ilk birkaç seansında gözle görülür bir rahatlama sağlanabilmektedir. Genellikle haftada bir iki seans yapılması tedavi sıklığı açısından uygundur. Ancak bu tedavi uygulamaları her hastalığın tedavisinde olduğu gibi akupunktur tedavisinde de hastanın kliniğine göre değişebilmektedir.

Akupunktur ağrılı bir işlemmidir ?

Günümüzde kullanılan modern Akupunktur iğneleri, 0.2 milimetre ve hatta daha küçük çaplarda ve oldukça esnek olduğundan ağrı yapmamaktadır. Akupunktur iğneleri özel tüpler vasıtasıyla takıldığından hasta çoğu zaman iğnenin battığını hissetmez. Ancak tedavinin bir parçası olarak iğne cildin birkaç milimetre altındaki akupunktur noktasına ulaştığında kişi bunu bir sıcaklık yayılması ya da hafif bir elektriklenme olarak hisseder.

Akupunkturun yan etkisi varmıdır ?

Akupunktur tedavinde en önemli avantaj vücuda hiçbir madde veya ilaç vermeden tedavi sağlamasıdır. Alanında uzman ve gerekli yeterlilik eğitimlerini almış bir hekim tarafından yapıldığında oldukça güvenli, etkili, yan etkisi yok denecek kadar az olan başarılı bir tedavi yöntemdir.

Akpunkturun etkisi psikolojikmidir ?

Akupunktur’un etkileri laboratuvar ve klinik ortamında ispatlanmıştır. Kalp damar sistemi, sinir sistemi gibi çalışma mekanizmasına benzer oldukça önemli bir sistem olan Akupunktur sistemi bilimidir. Akupunktur noktası uyarıldığında o bölgeden kalkan uyarılar ile sinirler boyunca uzak bölgelerde biyokimyasal ve fizikokimyasal reaksiyonlar ve değişiklikler meydana gelmektedir.

Akupunktur tedavisi herkese uygulanırmı ?

Akupunktur tedavisi çocuklar ve yaşlılar dahil herkese uygulanabilir. Kişiye tedaviyle ilgili açıklamalar yapıldıktan sonra amaçlanan sonuç ve gerekli tedavi süresi söylenir. Burada önemli olan akupunktur ile iyleşebilecek hastalığın doğru ayırıcı tanısını yapabilmektir. Aksi taktirde eksik ve başarısız sonuçlar oluşabilmektedir.

Akupunktur nasıl etki eder ?

Akupunktur noktalarının farklı etkilerininin sağlandığı 14 meridyenden oluşmaktadır. Akupunktur iğnelerinin takıldığı her 14 meridyende yüzlerce nokta bulunan ana enerji kanallar vardır. Bir akupunktur noktası bu etkilerden birkaçını birden sağlayabilir.

Lokal etki: Kasların spastik (kasılma) ve paretik (hafif felç) durumlarındaki iltihabi veya dejeneratif kökenli ağrılarında etki.

Uzak etki: Ekstremitelerdeki akupunktur noktalarının baş ve bedendeki hastalıklara etkisi.

Bölgesel etki: Akupunktur noktalarının komşuluklarında yukarıdaki bozukluklarda etki.

Psişik etki: Akupunkturun psişik durumlardaki etkisidir.

Homeostatik etki (=homeostaz: organizmada normal şartların devamlılığı): Kan basıncı, kan yapımı, uyku, iştah, metabolizma, vs ile ilgili bozukluklarda endokrin sistemi ve vejetatif sinir sistemini düzenleyici etki gösterir.

Kanlanmayı artırma: Bölgesel ve uzak kanlanma bozukluklarında kanlanmayı artırıcı etki. Bağışıklık sistemi: Bağışıklık sistemini güçlendiren veya dengeleyen etki.

Akupunktur ile kilo verilen kilo tekrar alınırmı ?

Bu konuya vücut denge kavramını düşünerek bakmak gerekir. Eğer bu dengeyi aynı seviyede tutarsak ömür boyu kilomuzu korumuş oluruz. Akupunktur ile verilen kilo kontrol tedavisi, vücut sistemimizin dengesinin sağlanması ve korunmasında bilimsel olarak önemli bir tedavidir. Aşırı yeme alışkanlıklarımıza geri dönersek, verdiğimiz kiloları geri almaya başlarız.

 

AKUPUNKTUR TEDAVİSİ İLE DAHA MUTLU BİR HAYAT

Tedavi ve Randevu
için Bizi Arayın


Kliniğimize gelin, modern tedavi yöntemlerimizle sağlığınıza kavuşun!

0541 207 22 95

0224 249 44 41

ADRESİMİZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ARA