randevu

AKNE - SİVİLCE TEDAVİSİ

AKNE  SİVİLCE TEDAVİSİ

Akne çok sık görülen bir deri hastalığıdır. Hangi yaşta ve nerede olursa olsun mutlaka tedavi edilmelidir.

Cildimiz vücudumun iç fonksiyonları ile ilgili fizyolojik ve patolojik yansımalarını dışa vuran bir projeksiyon dokusudur. Akne yani sivilce, tedavi edilebilir bir hastalıktır. Tedavide öncelikli  hedef, iyileşmekte olan kist ve nodüllerin iz bırakmasını engellemektir.

 

Akne rahatsızlığında cildin nemlenmesini ve yağlanmasını sağlayan mekanizmalardaki problemler etkili olmaktadır.

 

Normal terleme, cildimizi nemlendirerek ferahlık hissi verir. Ayrıca dış faktörlerden korumamızı sağlayacak faydalı maddeleri de deri yüzeyine salar.

 

Akne hastalarında, derinin normal nemlenmesini sağlayan derideki ter bezlerinin salgıları bozulmuştur.

 

Yağ bezleri gereğinden fazla yağ üretmesi, cildin yüzeyinde koyulaşan ter bezlerinin ve yağ bezlerinin kanallarını tıkayacak akneye sebep olmaktadır. Aknenin tedavisinde cildin yağlanması azaltılmalı ve nemlenmesi düzenlenmelidir.

 

Akupunktur tedavisi, yağlanmayı azaltır, terleme düzeyini olması gereken seviyeye getirir. Akupunktur tedavisi akne rahatsızlığını tedavi etmede önemili bir başarı gösterir ve beklenenden daha etkili, kalıcı tedavi sağlamaktadır.

 

Hastalıklara neden olan eksikliklerin tamamlanması için akupunktur sistemini uyarmak ve bozulmuş verinin düzelmesi için orijinal bilgiyi tetiklemek akupunkturun önemli bir tedavi tekniğidir.

 

Vücudumuzdaki iletişim kopuklukların onarmak ve merkezi sinir sisteminin olumlu müdahelesine zemin hazırlamak akupunkturun tedavi mekanizmasıdır.

 

Akne tedavisinde en çok kullanılan antibiyotiklerden olan  eritromisin ve komedonların yoğun olduğu akneyi tedavi etmek için kullanılan retinoik asit türevleri; ciltte kızarıklık ve alerjilere neden olabildikleri için kullanımları  kısıtlanabiliyor

 

Akne tedavisinde, günde iki litre su içmek ve diyetimize doğal meyve suları ve infüzyonları ekleyerek vücudumuzu doğru şekilde nemlendirmek, spor yapmak ve çiğ meyve ve sebze yemek çok önemlidir.

 

Fitoterapötik ve doğal maddeler ile yapılan tedavi ile akneyi iyileştirebiliriz.

  1. Sarımsak ve zeytinyağı sosları
  2. Yeşil çay
  3. Dulavrat otu çayı
  4. Rezene ve limon suyu çayı
  5. Biberiye çayı
  6. Hercai menekşe infüzyonu

Bursa’da bulunan kliniğimizde akne/sivilce tedavisi başarıyla yapılmaktadır.

Bir Mesaj Gönderin

Tedavi ve Randevu için Bizi Arayın

bizi arayın

Kliniğimize gelin, modern tedavi yöntemlerimizle sağlığınıza kavuşun!


ADRESİMİZ ››

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ARA